انواع درب اتومات

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک و اطلاعات مربوط به آن را در این مقاله مطالعه کنید.

انواع درب اتوماتیک و اطلاعات مربوط به این مشخصه از مواردی است که در این مقاله قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، ساختمان سازی به سمت مکانیزه شدن حرکت می‌کند. استفاده از تجهیزات مختلف و به کارگیری آن در اجزای مختلف سازه از مواردی است که ساختمان‌ها را نسبت به قبل کاربردی‌تر می‌کند. این موضوع را نباید فراموش کرد برای این که یک ساختمان مکان مناسب و کاربردی برای زندگی باشد، باید قسمت‌های مختلف آن بر اساس نیاز افراد طراحی شود. وجود اجزای مختلف مانند درب از مواردی است که می‌تواند یک ساختمان را نسبت به نمونه‌های مشابه به خود برتر سازد. انواع درب اتوماتیک و شناخت آن می‌تواند به شما کمک کند تا با دید بازتری نسبت به ساخت ساختمان خود اقدام کنید. با ما همراه باشید.

انواع درب اتومات

درب اتوماتیک چیست؟ از این محصول چه می‌دانید؟

درب اتوماتیک را می‌توان به جرات یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار دانست که می‌تواند جایگزین درب‌های معمولی باشد. در گذشته باید زمان بسیار زیادی صرف می‌کردیم تا بتوانیم درب یک ساختمان یا یک مغازه را باز و بسته کنیم. این در حالی است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی می‌توان در زمان خود به اندازه قابل توجهی صرفه جویی کرد. البته درب‌های الکترونیکی از زمان نسبتا دوری وارد چرخه ساختمان سازی و سازه‌های مهندسی شده‌اند. عملکرد درب‌های اتوماتیک به وسیله یک چشم مرکزی انجام می‌شود. بر اساس فاصله و عملکردی که چشم مرکزی برای آن تعریف شده، درب باز یا بسته می‌شود. این عامل به نوبه خود باعث صرفه جویی در وقت و افزایش عملکرد شما خواهد شد.

دیگر نیازی نیست به صورت مکانیکی و با باز و بسته کردن لولاهای درب، به ساختمان وارد و یا از آن خارج شوید. به طور کل این روش و این مدل از درب‌ها وقت و هزینه بسیار زیادی را از افراد می‌گرفت. با ورود درب‌های اتوماتیک و انواع مختلف آن، در زمان و هزینه افراد برای ساخت یک ساختمان صرفه جویی شد. جدا از این موارد، تنوع در انتخاب محصول، کاربرد به مراتب بالاتر از درب‌های معمولی و استفاده از برق به جای نیروی مکانیکی و فیزیکی از دلایلی است که درب‌های اتوماتیک از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند. درب‌های اتوماتیک همانند بسیاری از نمونه‌های مربوط به ساختمان سازی از انواع و عملکرد خاصی برخوردار هستند. با هم انواع درب اتوماتیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع درب اتوماتیک موجود در بازار

شناخت انواع درب اتوماتیک موجود در بازار به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دیدی باز نسبت به انتخاب این محصول تصمیم بگیرید. شاید بتوان رایج‌ترین نوع درب اتوماتیکی که در بازار وجود دارد را درب اتوماتیک شیشه‌ای دانست.

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای یکی از رایج‌ترین نمونه‌های موجود در بازار است که تا به اینجای کار توانسته در شرایط و مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. ساختار درب‌های شیشه‌ای به گونه‌ای است که فضای داخلی ساختمان مشخص است. البته این موضوع را نباید فراموش کرد بعضی از شیشه‌های این درب‌ها دودی بوده و برای حفظ حریم شخصی قابلیت رویت از بیرون وجود ندارد. این نوع از درب‌ها به وسیله یک حسگر چشمی فعالیت می‌کنند. وجود این حسگرها به نوبه خود باعث می‌شود تا قبل از رسیدن به درب، به راحتی از محل ورودی عبور کرده و وارد ساختمان شوید. تعیین میزان کیفیت و عملکرد درب اتوماتیک شیشه‌ای با نمونه مشابه خود تا حدود بسیار زیادی با قدرت حسگر چشمی آن ارتباط دارد.

نباید حسگر چشمی بسیار قوی و یا بسیار ضعیف باشد. رعایت حد فاصل بین این دو مشخصه از عواملی است که می‌تواند شما را به یک انتخاب مناسب نزدیک کند. از درب اتوماتیک شیشه‌ای در بانک، هتل‌ها، رستوران‌های مجلل، فروشگاه‌ها، ساختمان‌های مسکونی و . . . استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک پارکینیگی یکی دیگر از انواع درب‌ اتوماتیک موجود در بازار است که طرفدارن بسیار زیادی دارد. این محصول به دلیل این که کارایی و کیفیت بسیار بالایی دارد، بیشتر از درب اتوماتیک شیشه‌ای استفاده می‌شود. درب اتوماتیک پارکینیگی دارای یک ریموت است. این ریموت نقشی مشابه با حسگر چشمی در درب اتوماتیک شیشه‌ای دارد. درب اتوماتیک پارکینیگی تنها با فشار دادن ریموت باز یا بسته می‌شود. از نظر سرعت باز و بسته شدن درب باید بگوییم درب اتوماتیک شیشه‌ای از سرعت بالاتری برخوردار است. گستردگی عملکرد و کیفیت بالای این محصول باعث شده تا نمونه‌های مختلفی از انواع درب اتوماتیک پارکینیگی در بازار وجود داشته باشد.

انواع درب اتوماتیک قوسدار

درب اتوماتیک هیدرولیکی

درب اتوماتیک هیدرولیکی یکی از نمونه‌های مرتبط درب پارکینگی است که با استفاده از نیروی تحت فشار سیالات کار می‌کند. قدرت بسیار بالا و همچنین حرکت یکنواخت این نمونه از درب‌های اتوماتیک پارکینیگی از دلایلی است که از این نمونه بیشتر از سایر موارد مشابه استفاده می‌شود. جدا از این موارد، درب اتوماتیک هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد. قدرت بالای درب و همچنین استفاده از نیروی تحت فشار سیالات از دلایلی است که این نمونه از استهلاک کمتری برخوردار است.

درب اتوماتیک پنوماتیک

درب اتوماتیک پنوماتیک یکی دیگر از نمونه درب‌های اتوماتیک پارکینگی است که از نیروی تحت فشار باد برای به حرکت درآوردن درب استفاده می‌کند. این مدل از درب‌های پارکینگی طرفداران بسیار زیادی داشت. دلیل این موضوع نیز پایین بودن قیمت و انرژی مصرفی توسط این محصول بود. جدا از این موارد درب اتوماتیک پنوماتیک از انواع درب اتوماتیک مناسبی است که بسیار آرام و بی صدا فعالیت می‌کند. در گذشته از درب پنوماتیک زیاد استفاده می‌شد اما امروزه به دلیل به روی کار آمدن نمونه‌های جدید، این درب از میان خارج شد.

درب اتوماتیک گیربکسی

درب اتوماتیک گیربکسی را می‌توان نوعی از درب‌های اتوماتیک پارکینگی دانست که طراحی ساده اما کارایی بسیار بالایی دارد. این محصول انرژی مورد نیاز خود را از نیروی موتور برقی کوچک موجود در جک تامین می‌کند. این نیرو به گیربکس‌ها انتقال داده می‌شود. همین عامل نیز باعث حرکت درب خواهد شد. یک نکته مثبتی که درب اتوماتیک گیربکسی دارد این است که بخش مکانیکی از الکترومکانیکی جدا است. به وسیله این جداسازی، عملکرد درب بسیار قوی‌تر از قبل خواهد شد.

انواع درب اتوماتیک کرو

قیمت انواع درب اتوماتیک به چه شکل محسابه می‌شود؟

برای خرید انواع درب اتوماتیک، باید مشخصه‌های مختلفی را در نظر داشته باشید. مواردی مانند نوع بدنه درب، نوع کلی و همچنین کیفیت اجزای مختلف درب اتوماتیک از دلایلی است که یک محصول را به یک گزینه ارزان یا گران برای کاربران تبدیل خواهد کرد. برای این که بتوانید یک گزینه مناسب را برای خانه و یا محل کار خود خریداری کنید، بهتر است در ابتدا اطلاعات کلی درباره نیاز ساختمان خود به این قبیل درب‌ها را به دست آورید. همچنین بهتر است برای داشتن یک انتخاب مناسب برای ساختمان خود حتما با مشاورین ما در تماس باشید.

جمع بندی

انواع درب اتوماتیک و اطلاعات مربوط به این مشخصه از مواردی است که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار دادیم. درب‌های اتوماتیک یکی دیگر از نمونه‌های جدید و پیشرفته در صنعت ساختمان سازی است که تا به اینجای کار توانسته عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد. سهولت در نصب، امنیت بالا، تنوع در انتخاب و گستردگی استفاده این محصول از دلایلی است که بسیاری از افراد برای ساختمان‌های خود از این محصول استفاده می‌کنند. نظر شما چیست؟ به نظر شما کدام گزینه از انواع درب اتوماتیک، گزینه مناسبی برای استفاده به حساب می‌آید؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *