انواع درب اتوماتیک شیشه ای قوس دار

انواع درب اتوماتیک

بررسی انواع درب اتوماتیک رو در این مقاله مطالعه کنید

انواع درب اتوماتیک و اطلاعات مربوط به این موضوع از مواردی است که با بررسی آن به دیدی منطقی در جهت داشتن یک انتخاب مناسب برای درب ورودی پیدا می‌کنید. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، درب‌های اتوماتیک یکی از بهترین و جدیدترین اختراعات موجود در ساختمان سازی است که می‌تواند زمان باز یا بسته شدن درب ورودی یک ساختمان را تسریع بخشد. این محصول به دلیل تنوع بسیار بالای خود توانسته در میان طیف گسترده‌ای از محصولات قرار بگیرد. به همین دلیل اگر قصد دارید یک گزینه مناسب را از میان نمونه‌های مختلف در بازار انتخاب کنید، نمونه پیشنهادی ما درب اتوماتیک است. انواع درب اتوماتیک موجود در بازار می‌تواند به شما کمک کند تا یک نمونه مناسب را برای استفاده انتخاب کنید.

به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا اطلاعات کلی درباره انواع درب اتوماتیک و موارد مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم. شناخت نمونه‌های مناسب موجود در بازار و داشتن انتخاب صحیح در این زمینه به شما کمک می‌کند تا بتوانید انتخابی منطقی در این زمینه داشته باشید.

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک چیست و چه کارایی دارد؟

درب اتوماتیک جزو آن دسته از محصولاتی است که از نظر عملکرد و کارایی می‌تواند برای یک ساختمان بسیار کاربردی و مناسب باشد. درب اتوماتیک محصول الکترونیکی است که امکان باز یا بسته شدن درب ورودی ساختمان را بدون دخالت انسان به وجود می‌آورد. درب‌های اتوماتیک به دلیل وجود حسگر در قسمت بالای خود باعث می‌شوند تا افراد هیچگونه تماسی با درب نداشته باشند. سنسورهای موجود در درب اتوماتیک به گونه‌ای است که در یک فضا و فاصله مناسب محل قرارگیری افراد را تشخیص می‌دهد و بلافاصله درب را باز یا بسته می‌کند. همین عامل به نوبه خود باعث می‌شود تا باز یا بسته شدن درب با سهولت بسیار بیشتری انجام شود. بهتر است نمونه‌ای مورد استفاده قرار بگیرد که از نظر سنسور و حسگرهای داخلی از سرعت و دقت مناسبی برخوردار باشد.

انواع درب‌های اتوماتیکی موجود در بازار از اجزا و قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. درب‌های اتوماتیک معمولا در قسمت کناره و محل قرارگیری دو دیواره در کنار یک دیگر دارای پوشش لاستیکی هستند. این پوشش لاستیکی از آسیب بدنه جلوگیری کرده و همین عامل باعث می‌شود تا بدنه این محصول با آسیب کمتری روبرو شود. درب اتوماتیک وزن بسیار کمتری نیز در مقایسه با درب‌های معمولی دارد. به عنوان مثال وزن درب‌های فلزی در بعضی از مواقع به چند صد کیلوگرم نیز می‌رسد. این در حالی است که انواع درب اتوماتیک وزنی حدود 100 کیلوگرم دارد.

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک موجود در بازار

انواع درب اتوماتیک در بازار وجود دارد که می‌توانید بر اساس نیاز و نوع ساختمان خود نمونه‌های متعددی را انتخاب کنید. عواملی که باعث تغییر و تفاوت یک درب اتوماتیک با نمونه‌ای دیگر می‌شود، بحث کیفیت و نوع بدنه است. البته عواملی مانند سنسور و چشمی بالای درب نیز از دیگر مواردی است که می‌تواند تفاوت به وجود آورد. انواع مختلفی از درب‌های اتوماتیک در بازار وجود دارد اما از نظر عملکرد می‌توان انواع درب اتوماتیک را در نمونه‌های زیر مورد بررسی قرار داد.

  1. درب‌های اتوماتیک کرکره‌ای

درب‌های اتوماتیک کرکره‌ای را می‌توان یکی از پرطرفدارترین نمونه‌های موجود در بازار دانست که معمولا برای مغازه‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. امنیت بالا، سهولت در باز یا بسته شدن، برخورداری از تنوع مختلف و . . . از عواملی است که درب‌های کرکره‌ای را به یک گزینه مناسب برای استفاده تبدیل می‌کند.

  1. درب‌های اتوماتیک کشویی

درب‌های اتوماتیک کشویی را می‌توان یکی از پرطرفدارترین انواع درب اتوماتیک دانست که از لحاظ کارایی و عملکرد می‌تواند یک نمونه بسیار مناسب برای انتخاب باشد. درب اتوماتیک کشویی به دلیل این که نصب و استفاده بسیار آسانی دارد، می‌تواند مناسب ساختمان‌هایی باشد که عبور و مرور در آن بسیار زیاد است. به همین دلیل است که در ساختمان‌هایی مانند اماکن عمومی، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و مواردی از این قبیل از درب‌های اتوماتیک کشویی استفاده می‌شود. استفاده از این درب‌ها اتلاف انرژی را به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهد. عدم ورود هوای گرم یا سرد به داخل ساختمان باعث می‌شود تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.

انواع درب اتوماتیک

  1. درب‌ اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی را می‌توان یک نمونه مطلوب دیگر برای آن دسته از ساختمان‌هایی دانست که نیاز بسیار زیادی به باز یا بسته شدن محل ورودی ساختمان دارند. این محصول همانند درب‌های کشویی به صورت خطی باز یا بسته می‌شوند. این محصول یکی از برترین انواع درب اتوماتیک موجود در بازار است که به صورت تلسکوپی باز یا بسته می‌شوند. جدا از آن این محصول دارای درب‌هایی با شیشه‌های 10 و 20 میلی متری در بازار هستند که همین عامل وزن کلی را کاهش خواهد داد. وجود سیستم سنسورهای خطی در میان درب‌ها و کنترل هوشمند ورود و خروج افراد با قابلیت امنیت در برابر برخورد از دیگر مشخصه‌هایی است که این محصول از آن برخوردار می‌باشد.

  1. درب اتوماتیک زاویه دار

درب اتوماتیک زاویه دار یکی دیگر از محصولات موجود در بازار است که از نظر عملکرد گزینه‌ای بسیار مناسب برای استفاده است. معمولا از این نوع درب برای ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که قسمت بازشوی آن‌ها در یکی از اضلاع قرار دارد. استفاده از این محصول به دلیل فرم حرکت خطی درب‌های آن باعث می‌شود تا نما و ساختاری زیبا به ساختمان دهد. وجود سیستم و سنسورهای مایکروویو در این محصول از عواملی است که باعث می‌شود حرکت افراد را تشخیص داد و مانع برخورد آن‌ها با درب یا بدنه آن شد.

انواع درب اتوماتیک

  1. درب اتوماتیک منحنی

یکی دیگر از انوع درب اتوماتیک موجود در بازار درب اتوماتیک منحنی است که از نظر طراحی و ساخت به عنوان یکی از برترین محصولات موجود در بازار شناخته می‌شود. این محصول دارای درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای است که بر اساس سفارش مشتری حتی می‌تواند به شکل‌های نیم دایره، دایره کامل، قوس و یا یک دایره ساخته و اجرا شود. نصب این نمونه درب‌ها فضایی منحنی و زیبا را به وجود می‌آورد که می‌توانید بر اساس نیاز خود یک گزینه را انتخاب کنید.

قیمت انواع درب اتوماتیک به چه شکل محاسبه می‌شود؟

انواع درب اتوماتیک موجود در بازار از نظر نوع و سیستم اجرایی خود می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد. به دلیل وابسته بودن این محصول به قیمت ارز نمی‌توان قیمت ثابتی را از آن انتظار داشت. برای این که بتوانید قیمتی نسبی از درب اتوماتیک به دست آورید، بهتر است حالتی مقایسه‌ای با نمونه‌های مختلف در زمینه‌هایی مانند سنسور، نوع بدنه، ابعاد و . . . را در نظر بگیرید. در کل برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع درب اتوماتیک و یا سایر محصولات مشابه به آن می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

انواع درب اتوماتیک

3D illustration. The facade of a modern shopping center or station, an airport with automatic sliding doors.

جمع بندی

انواع درب اتوماتیک و اطلاعات مربوط به این محصول از مواردی بود که در این مقاله به بررسی نسبی آن پرداختیم. به نظر شما آیا درب اتوماتیک می‌تواند انتخاب مناسبی برای ساختمان شما باشد؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *