کرکره برقی

با آوردن نام کرکره برقی همه ما به یاد مغازه ها و درب‌ های آن ها می افتیم. امروزه بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها مجهز به کرکره های برقی می باشند. زیرا استفاده از این کرکره ها اول این که ایجاد امنیت می کند برای فروشگاه و علاوه بر این از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. اما استفاده از کرکره های برقی تنها به مغازه ها و فروشگاه ها خلاصه نمی شود. خیلی از خانه ها خصوصا در مناطق شمالی کشور مجهز به این کرکره ها می باشند. خوبی کرکره برقی دوام زیاد آن ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی می باشد.

کرکره برقی فروشگاهی

ویژگی خاصی که می بایست کرکره اتوماتیک فروشگاهی داشته باشد در درجه اول امنیت و در درجه بعدی زیبایی می باشد. از این رو که خیال صاحب فروشگاه از نصب کرکره برقی از بابت عدم سرقت از فروشگاه در زمانی که این مکان بسته می باشد می بایست تامین شود. پس می بایست تیغه ها از نوع سنگین و جنس مقاوم باشد و بهتر است از قفل های برقی یا نیمه اتوماتیک استفاده گردد. از جهت نوع موتور به دلیل استفاده پایین از کرکره برقی فروشگاه می توان از موتور توبلار، ساید و البته سانترال برای این نوع مکانها استفاده نمود. اما نکته مهم این است که میبایست موتور کرکره اتوماتیک به گونه ای نصب گردد که امکان به سرقت بردن موتور به حداقل ممکن برسد. اما نکته ی دیگر در اجرای کرکره برقی فروشگاهی زیبایی تیغه ها می باشد. بهترین ایده که کمی گران هم میباشد استفاده از تیغه های شفاف پلی کربنات است تا زمانی که فروشگاه تعطیل هم می باشد، ویترین آن قابل مشاهده است و خریدار می تواند محصول خود را در آن بیابد و بعدا با فروشگاه تماس بگیرد. اما مدلهای آلومینیومی و گالوانیزه هم در مدلهای گوناگون می باشد که میتوان با ترکیب رنگها مدلی دلخواه و زیبا از ایجاد نمود.

کرکره برقی پارکینگ

استفاده از کرکره برقی برای پارکینگهای ساختمان هر روز در حال افزایش است، اما نکته مهم در استفاده از کرکره اتوماتیک برای پارکینگ این مورد است که موتوری برای پارکینگ استفاده شود تا پاسخگوی تردد ساختمان باشد. به طور مثال اگر ساختمانی با تردد بالای 4 واحد می خواهد از کرکره برقی برای طول عرض حتی زیر 10 متر مربع استفاده کند می بایست از موتور کرکره برقی ساید استفاده نماید. در ترددهای بالاتر و عرض های بیشتر می بایست از موتور ساید پر قدرت و سیم پیچ مس استفاده نمود تا تردد بالا باعث از کار افتادن موتور نگردد. دغدغه دیگر ساختمانهای مسکونی کم صدا بودن تیغه کرکره می باشد که می توان از تیغه های آلومینیوم قوص دار کم صدا با یک اجرا دقیق و صحیح بهره برد و برای ساختمانهایی که خیلی حساس هستند از تیغه های بی صدا غضروفدار استفاده کرد. این گونه تیغه ها به گونه ای طراحی شده اند که بین دو تیغه یک لایه پلاستیک نرم غضروف مانند قرار گرفته تا مانع از استهکاک و ایجاد صدا گردد.

اجزای کرکره برقی

موتور های کرکره برقی خود به سه دسته موتور توبلار، موتور ساید و موتور سنترال تقسیم می شوند.

تیغه های کرکره اتوماتیک در یک تقسیم بندی کلی به صورت تیغه های فوم دار و تیغه های امنیتی تقسیم می شوند

هر کرکره اتوماتیک دارای قسمتی است که تیغه ها از آن عبور کنند. به این قسمت ریل گفته می شود و برای جلوگیری از سایش بین ریل و تیغه های کرکره برقی از لاستیک داخل ریل استفاده می شود.

برای این که بتوان ریل کرکره را در در دو طرف چهارچوب نصب کرد به قوطی احتیاج است که قوطی های دارای اندازه مختلف را بر اساس ابعاد کرکره برقی باید انتخاب کرد.

تیغه های کرکره برقی به دور شفت رول می شوند که از جنس فولاد می باشد. اگر موتور کرکره توبلار باشد سایز شفت را 8 در نظر می گیرند. اما برای موتور های ساید سایز 11 مناسب خواهد بود.

صفحه پلیت را روی قوطی نصب می کنند تا موتور روی آن نصب شود.

اندکپ نگه دارنده ای است که آن را روی صفحه پلیت نصب می کنند.

اگر بخواهیم امنیت کرکره برقی را بیشتر از حالت معمول کنیم می توان قفل هایی را در قسمت انتهایی تیغه نصب کرد. نصب جا قفلی صرفا برای مطمئن تر کردن استفاده از کرکره مورد نظر می باشد.

همان طور که از نامش پیداست وظیفه کنترل فرمان های ارسال شده به موتور را داراست.

اساس کار این دستگاه این است که برق را در باتری مخصوص ذخیره کند تا در زمان نبودن و قطعی برق کرکره از کار نیفتد.

درب پارکینگ پلی کربنات

درب پارکینگ پلی کربنات از برترین درب‌ها برای پارکینگ شما

درب پارکینگ پلی کربنات محصولی است که امروز می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم. درب‌های پارکینگ در گذشته تنها به شکل سنتی و معمولی موجود بودند. به دلیل آنکه پارکینگ محل ورود و خروج ماشین‌های شماست، اغلب درب‌های پارکینگ د…
قیمت پلی کربنات شیشه ای

قیمت پلی کربنات شیشه ای و هر آنچه که باید بدانید

قیمت پلی کربنات شیشه ای و هر آنچه که باید بدانید قیمت پلی کربنات شیشه ای موضوع مهمی است که امروز می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. کرکره‌های برقی از جمله اختراعات برتر بشر هستند که امروزه به میزان بسیار زیادی از آنها استفاده می‌کنیم. در ح…
قیمت کرکره آلومینیومی

قیمت کرکره آلومینیومی؛ از قیمت این کرکره چه می‌دانید؟

قیمت کرکره آلومینیومی موضوعی است که امروز می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. کرکره‌های آلومینیومی یکی از انواع بسیار رایج و مقرون به صرفه کرکره‌های برقی هستند. کرکره‌های برقی به خودی خود نسل جدیدی از درب‌ها به شمار می‌روند که از مزایای بسیار…

سوال دارید؟ با ما تماس بگیرید:)

66010017 66023214

درباره تعمیر کرکره برقی چه می‌دانید؟

تعمیر کرکره برقی و اطلاعات مربوط به این محصول از مواردی است که قرار است در این مقاله به طور اجمالی آن را مورد بررسی قرار دهیم. تعمیر کرکره برقی و اطلاعات مربوط به این موضوع از مواردی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. محصولات بسیار زیادی در بازار هستند که امروزه به دلایل مختلفی از جمله نقص فنی ممکن است از کار بیفتند. کرکره برقی نیز جزو آن دسته از محصولاتی است که ممکن است این قبیل ایرادات برای آن پیش بیاید. دلیل این موضوع نیز برخورداری از چندین قطعه الکترونیکی و حساس در ساختار داخلی آن است. به همین دلیل بهتر است حتما در استفاده از این محصول دقت کنیم و از نمونه‌ای استفاده کنیم که از نظر بدنه و مشخصه‌های ساختاری بسیار قوی باشد.

به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم در ابتدا اطلاعاتی کلی درباره کرکره برقی به شما دهیم. پس از آن که درباره اجزای این محصول اطلاعات لازم را به دست آوردید، می‌توانید درباره تعمیر این محصول اطلاعات لازم را به دست آورید. به همین دلیل بهتر است با دقت این مقاله را مطالعه کنید زیرا این اطلاعات می‌تواند دید شما را نسبت به استفاده و خریداری از کرکره برقی باز کند. با ما همراه باشید.

از کرکره برقی چه می‌دانید؟

اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید، به این نتیجه می‌رسید که کرکره برقی جزو آن دسته از محصولاتی است که در چند سال اخیر توانسته طرفداران بسیار زیادی را در بازار به دست آورد. قیمت مقرون به صرفه، امنیت بالا، کیفیت و دوام ماندگار، برخورداری از تنوع کافی و قابلیت استفاده از این محصول در ساختمان‌های مختلف از دلایلی است که کرکره برقی را به یک گزینه بسیار مناسب در مقایسه با درب‌های معمولی کرده است. به همین دلیل اگر قصد دارید از بین درب‌های معمولی و یا کرکره برقی یک گزینه را انتخاب کنید، ما به شما کرکره برقی را پیشنهاد می‌کنیم. کرکره برقی به دلیل این که اجزا و نمونه‌های مختلفی دارد، دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

از دلایلی که کرکره برقی را نسبت به درب‌های معمولی برتر می‌سازد، بحث بدنه و مقاومت بسیار بالای این محصول در برابر عوامل محیطی است. درب‌های معمولی پس از آن که حدود چند سال از استفاده آن‌ها بگذرد، به نمونه‌هایی فرسوده و زنگ زده تبدیل می‌شود. این در حالی است که اگر از یک نمونه مناسب در کرکره‌های برقی استفاده کنید، می‌توانید تا سالیان سال بدون هیچگونه مشکلی از این محصول به عنوان درب ورودی ساختمان خود استفاده کنید. انتخاب و استفاده صحیح باعث می‌شود که به هیچ عنوان نیازی به تعمیر کرکره برقی خود نداشته باشید. با این که کرکره برقی یک محصول بسیار حساس در استفاده و کارایی است اما اگر اجزا و عملکرد هر کدام از این قطعات را بشناسید، بدون هیچگونه مشکلی و در امنیت کامل می‌توانید ساختمان خود را در برابر مشخصه‌های مختلفی مانند سرقت و یا آسیب در امان نگه دارید.

اجزای کرکره برقی

کرکره برقی نیز همانند سایر اجزای الکترونیکی نیز از اجزا و کارایی مختلفی برخوردار است. همین عامل باعث شده تا این محصول از قسمت‌های مختلفی تشکیل شود. شاید اصلی‌ترین جزو کرکره برقی را بتوان موتور این محصول دانست. موتور کرکره برقی به واسطه توان در باز یا جمع کردن بدنه کرکره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس از آن تیغه یکی دیگر از نمونه‌های بسیار مهم در کرکره است که حتما برای خرید این قبیل محصولات به کرکره آن توجه داشته باشید. ریموت کنترل کرکره برقی یکی دیگر از محصولاتی است که توجه به آن می‌تواند به شما کمک کند تا از این طریق با فرمان به موتور، کرکره را باز یا بسته کنید. Reciever و گوشه کرکره برقی از دیگر اجزایی است که در ساختار و ترکیب کلی این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آگاهی از این اجزا و در نظر گرفتن عملکرد و کارایی این قبیل قطعات به شما کمک می‌کند تا بتوانید از کرکره برقی خود برای سالیان بسیار زیادی استفاده کنید. با این حال این امکان وجود دارد که کرکره برقی دچار مشکل شود. از تعمیر کرکره برقی چیزی می‌دانید؟ با ما همراه باشید.

تعمیر کرکره برقی معمولا در چه قسمت‌هایی صورت می‌گیرد؟

  • صفحه پیلت

یکی از قسمت‌هایی که معمولا ممکن است در حین استفاده از کرکره سر و صدا ایجاد کند، صفحه پیلت است. در زمانی که صفحه پیلت در یک جهت و راستا قرار نداشته باشد، سر و صدا به وجود می‌آید. تعمیر کرگره برقی معمولا در این قبیل قسمت‌ها رخ خواهد داد. برای این که این قبیل سر و صداها به سراغتان نیاید، باید حتما صفحه پیلت‌های موجود در این قسمت تنظیم شود. با تنظیم این قبیل قسمت‌ها دیگر مشکلی به سراغ کرکره برقی و عملکرد آن نمی‌آید.

  • گرد و خاک

گرد و خاک را نمی‌توان به طور مستقیم به عنوان تعمیر کرکره برقی در نظر گرفت اما باید به این موضوع توجه داشت که وجود گرد و خاک در قسمت‌های مختلف این محصول باعث تضعیف سیستم اجرایی آن می‌شود. بهتر است هر یک یا دو سال و یا حتی کمتر به یک نصاب و تکنسین مجرب در این زمینه کمک بخواهید و با دستگاه گرد و خاک موجود در قسمت‌های مختلف کرکره را از بین ببرید.

  • رگلاژ کردن موتور

این موضوع را باید در اولویت تعمیر کرکره برقی دانست. دلیل این موضوع نیز وجود سیستم و ساختارهای مختلف در سیستم داخلی موتور است که هر از چند مدت نیاز به رگلاژ و چک شدن دارد. معمولا موتور و ساختار کرکره برقی به شکلی طراحی شده است که در اکثر نمونه‌ها حدود چهار یا شش بار باز یا بسته می‌شود. برای این که ساختار داخلی موتور  با مشکل روبرو نشود، بهتر است هر از چند مدت یک بار موتور کرکره برقی موجود در ساختمان شما چک و تعمیر شود. این عامل به نوبه خود عمر کرکره برقی را تا چندین برابر افزایش خواهد داد.

قیمت خرید و تعمیر کرکره برقی

پس از آن که یک سری اطلاعات کلی درباره تعمیر کرکره برقی به دست آوردیم، بهتر است درباره خرید و هزینه تعمیر این محصول نیز اطلاعات لازم را به دست آوریم. کرکره برقی به دلیل این که از اجزا و مشخصه‌های مختلفی تشکیل شده، باید نمونه و موارد مختلفی را در نظر بگیریم تا بتوانیم قیمت یک کرکره برقی را به دست آوریم. برای این موضوع بهتر است حتما از چندین کمپانی قیمت بگیرید تا بتوانید نمونه‌ای صحیح با قیمتی منطقی را خریداری کنید.

برای این که بتوانید اطلاعات صحیح نسبت به هزینه تعمیر کرکره برقی نیز به دست آورید، بهتر است حتما با چندین نصاب در تماس باشید و یا به همان کمپانی که کرکره را خریداری کردید، درخواست نصب و تعمیر دهید.

جمع بندی

تعمیر کرکره برقی و اطلاعات مربوط به این موضوع از مواردی است که دانستن آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دیدی منطقی‌تر نسبت به خرید و نگه داری محصولی مانند کرکره برقی به آن توجه کنید. به نظر شما چه موارد دیگری را باید در تعمیر کرکره برقی در نظر داشت؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید. با ما همراه باشید.