در دوار

از در دوار اتوماتیک چه می‌دانید؟

در دوار یکی از انواع پیشرفته‌ی درب‌هاست که آشنایی با آن در خرید بهترین درب به شما کمک بسیاری می‌کند. درب‌های دوار یا همان revolving doors نوعی درب‌های گردان و چرخشی هستند که معمولا آنها را می‌توان در ورودی انواع مکان‌های لوکس همچون رستوران‌ها و مجتمع‌های تجاری بزرگ دید. اما استفاده از این نوع درب‌ها تنها به چنین مکان‌هایی محدود نمی‌شود. شما می‌توانید انواع درب‌های دوار معمولی‌تر را در ورودی مکان‌هایی همچون ساختمان‌های اداری و مجتمع‌های مسکونی نیز مشاهده کنید.

این درب‌ها همان‌هایی هستند که به درب‌های گردان نیز معروف‌اند. در حقیقت این درب‌ها با پیشرفت و مدرن شدن جوامع به جمع درب‌ها اضافه شدند. در حال حاضر هزاران نوع درب پیشرفته را می‌توانید در هرکجای دنیا ببینید. یکی از انواع محبوب این درب‌های پیشرفته، درب‌ها و کرکره‌های اتوماتیک هستند. خود این کرکره‌های برقی نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که یکی از آنها در دوار است که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم.

در دوار

درب‌های دوار چه نوع درب‌هایی هستند؟

این درب‌ها در وهله اول از دسته درب‌های اتوماتیک هستند. به آنها درب گردان نیز گفته می‌شود. به هرلنگه و یا قطعه این درب‌ها، بال می‌گویند. این درب‌ها در انواع دو، سه و یا همچنین چهار بال نیز موجود هستند و هرچه بال بیشتری داشته باشند بزرگ‌تر هستند. یک در دوار همان دربی است که به صورت گرد حول یک مرکز در حال چرخش است.

این درب‌ها نه با هیچ نیروی اتوماتیک بلکه با حرکت عابرین به حرکت درآمده و می‌چرخد. درب‌های دوار دارای بخش‌هایی هستند که در هرکدام از آنها یک نفر از عابرین می‌تواند قرار بگیرد. با حرکت عابر درب به حرکت در‌آمده و هنگامی که به محل مورد نظر عابر رسید او می‌تواند پیاده شود. عابرین نیز به راحتی می‌توانند در جایگاه‌ها قرار بگیرند. مزیت این درب‌ها عدم تداخل عابران با یکدیگر، عدم اتلاف انرژی، امنیت بالا و زیبایی بی‌نظیر است. با ما همراه باشید تا تمامی مزایای آنها را با هم بررسی کنیم.

مزایای استفاده از درهای دوار اتوماتیک