گیف سقف شیشه ای استخر

فواید سقف شیشه ای برای استخر شنا

استخرهای شنا سرمایه گذاری ارزشمندی برای هر دو واحد مسکونی و تجاری است اما استخر بدون سقف شیشه ای معمولا کاربرد کمتری دارند و تنها می توان در روزهایی که هوا گرم و صاف است از آنها بهره برد، (شاید 3 یا 4 ماه در طول سال).یکی از دلایل برای استفاده از استخر با سقف شیشه ای این است که در تمام سال با هر شرایطی می توان از آن استفاده نمود و کاربرد فراوانی دارد.

سقف شیشه ای برای استخر

سرمایه گذاری در محفظه استخر شیشه ای Roll-A-Cover فواید زیادی دارد. اولاً ، این محفظه های موتوری و یا دستی در لحظه باز و بسته می شوند. وقتی هوا نامساعد شد ، محفظه بسته می شود و می توانید در حالی که محیطی در فضای باز دارید ، از استخر خود استفاده کنید. ثانیاً ، محفظه های استخر Roll-A-Cover می توانند برف ، باران ، یخ و باد را تحمل کنند و از استخر شما در برابر زباله های بیرون محافظت کنند. علاوه بر این ، محفظه استخر شیشه ای گرمای خورشید را حفظ می کند و به طور طبیعی در ماه های سرد استخر شما را گرم می کند. در زمستان ، گرمای استخر باعث گرم شدن اتاق می شود ، بنابراین ، وقتی از استخر خارج می شوید ، هرگز با سرما کنار نخواهید آمد! محفظه های استخر همچنین به ارزش  ملک شما می افزاید.

املاک تجاری مانند هتل ها ، مراکز اجتماعی ، مراکز بهداشتی و غیره می توانند از داشتن استخر در طول سال تا حد زیادی بهره مند شوند. این یک ویژگی مثبت برای مهمانان است و فاکتور بزرگی را به تجارت شما اضافه خواهد کرد! هم برای املاک مسکونی و هم برای املاک تجارتی ، وقتی هوا خوب است و آفتاب گرم می درخشد ، سقف شیشه ای خود را باز کنید تا از استخر روباز لذت ببرید!

در طی این بیماری همه گیر COVID-19 ، بسیاری از استخرهای عمومی  بسته شده اند یا برای استفاده ایمن نیستند. سرمایه گذاری در تبدیل استخر شنای حیاط خلوت خود به یک استخر شنا در طول سال بسیار اهمیت دارد تا بتوانید در ماه های زمستان در حالی که در خانه هستید و نمی توانید از استخر عمومی استفاده کنید از استخر خود استفاده کنید.

برای استخر با سقف شیشه ای خود الهام بگیرید.

طراحی استخر مسکونی از یک مستطیل استاندارد یا هر شکلی که تصور کنید قابل انجام است. استخرها را می توان با محوطه سازی مثل مجسمه سازی یا فضاهای ساده پاسیو ، در زمین یا سطح بالای زمین ساخت. برای تداوم و جریان ، استخر را متناسب با مقیاس خود درست کنید. اندازه همه چیز نیست. حتی در یک مکان محدود ، یک استخر کوچک می تواند فضایی صمیمی از نظر زیبایی را ایجاد کند.

استخرها برای خانواده ها و کسانی که می خواهند سرگرم شوند دارای اندازه بزرگ هستند ، عملی هستند. با این حال ، صرف نظر از شکل و اندازه استخر ، می توانید استخر روباز را به استخر سرپوشیده تبدیل نمایید و از آن در تمام طول سال استفاده نمایید. سقف شیشه ای جمع شده هنوز هم می تواند به شما بهترین نور را بدهد.

به سرمایه گذاری در استخر سرپوشیده فکر می کنید؟ در اینجا چند نمونه زیبا برای الهام بخشیدن به طراحی شما و به نمایش گذاشتن گزینه های متفاوت و جالب طراحی آورده شده است.

استخر سرپوشیده
استخر پوشیده
سقف شیشه ای با دیزاین

انواع طراحی استخر

شیشه در سقف برای استخر
سقف شهشه ای مجلل استخر
شیشه بالای استخر
استخر با سقف شیشه ای

هنگام صحبت از طراحی استخر ، انمتخاب های زیادی وجود دارد. با این حال ، انتخاب های شما از این گزینه ها خارج نمی باشد:

 • طراحی استخر شنای سنتی

طرح های کلاسیک استخر امتحان خود را پس داده اند. بعضی اوقات ساده و سنتی بهترین راه حل و مقرون به صرفه هستند. یک استخر مستطیل ، راست خط یا هندسی شکل آسان تر ساخته می شود ، حداکثر فضای را برای شنا فراهم می کند و اکثر سبک های معماری خانه ها را تکمیل می کند.

 • طراحی استخر شنای مدرن

طرح های مدرن استخر ، استخرهای کلاسیک “جدید” برای کسانی است که بدنبال محصول خاص هستند. این استخرها از ویژگی های منحصر به فرد استخر و اطراف آن مانند ، کار با سنگ ، آبشارها ، تجهیزات ورزشی مانند جت شنا ، پله های ورودی گسترده ، وان های آبگرم ، تاقچه های مخصوص نشستن و سایر موارد استفاده می کنند. افزودن عناصر پیشرفته مانند نور LED ، شومینه ، تلویزیون و سیستم های صوتی در استخر و اطراف آن ، استخرهای سنتی یا کلاسیک را به فضاهای واقعاً مدرن تبدیل کرده است.

 • طراحی استخر شنای Freeform

استخرهای Freeform بیشتر شبیه یک برکه یا دریاچه طبیعی هستند. بین استفاده از کارهای سنگی گسترده ، چشمه ها ، آبشارها ، باغ ها و سایر ویژگی های ارگانیک ، این استخرها از منحنی ها و خطوط روان برای ایجاد فضاهای واقعی استفاده می کنند.

مهم نیست که کدام سبک از استخر را ترجیح می دهید ، یک استخر شنا با طراحی سفارشی ، با سقف جمع شونده ، می تواند تاج شکوه حیاط و خانه شما باشد. صاحبان خانه اغلب استخر را به عنوان عنصر بصری قوی می دانند. هنگامی که استخرها شامل بسیاری از امکانات آبی ، مواد تخصصی و همچنین ویژگی های جذاب طراحی (مانند سقف جمع شونده یا سقف ثابت و / یا نورگیر جمع شونده) می شوند ، به فضاهای داخلی در فضای باز تبدیل می شوند.

هنگام ساختن قسمت جدیدی از خانه خود ، به متخصصین آن کار مراجعه نمایید چرا که این افراد امتحان خود را پس داده اند. قبل از ساخت یک سقف شیشه ای برای استخر خود متخصص مورد نظر خود را تحقیق و جستجو پیدا نمایید. به عنوان مثال ، آیا مشتریان آنها از پروژه های انجام شده راضی هستند؟

در حالی که انجام همه کارها (افزودن همزمان استخر و محفظه جمع شده سقف) در یک زمان مقرون به صرفه تر است ، اگر بودجه شما اجازه می دهد ، می توانید در آینده برنامه ریزی کنید که استخر خود را با دیوارهای شیشه بپوشانید. گرچه این کار همیشه توصیه نمی شود و ممکن است هزینه های اضافی نیز به همراه داشته باشد ، اما در واقع یک گزینه است. برای این کار باید اطمینان حاصل کنید که استخر خود را با در نظر گرفتن این موضوع طراحی و ساخته اید. برای اطمینان از اینکه روند کار در آینده به درستی پیش می رود ، از کمک سازنده استخر و یک متخصص محفظه جمع شده سقف استفاده کنید ، مواردی مانند طراحی مکانیکی ، دسترسی به محیط و موارد دیگر از این جمله خواهد بود. محفظه باید در نظر گرفته شود و احتمالاً از قبل در حوضچه نصب شود و نوع و زاویه آن نیز در نظر گرفته شود. محل قرارگیری تجهیزات استخر نسبت به استخر نیز در این سناریو و همچنین نصب لوله کشی و اتصالات برقی مهم است. و در آخر بازسازی استخر را نیز باید در نظر بگیرید.

نورگیرهای جمع شونده

گیف استخر با سقف شیشه ای

نورگیرهای جمع شونده از ویژگی های منحصر به فردی هستند که فضای استخر داخلی شما را کاملاً تغییر می دهند. آنها برای عایق بندی حوضچه شما در برابر شرایط نامساعد جوی و در عین حال آفتاب و هوای تازه طراحی شده اند. آنها فضاهای راحت و آرام را برای تمام فصول ایجاد می کنند.

مزایای نورگیرهای جمع شونده

 • 1

  • بسته به استخر داخلی شما می توان نورگیر جمع شونده را برای هر فضایی اضافه یا طراحی کرد.
 • 2

  • ویژگی منحصر به فردی است که فروش خانه شما را افزایش می دهد.

 • 3

  • ضمن حفظ امنیت و راحتی شما ، این سیستم اجازه می دهد نور طبیعی روز نی به داخل منزل شما وارد شود.

سقف های شیشه ای سفارشی

سقفی از جنس شیشه برای استخر

اگر دوست دارید در کنار استخر سرگرم شوید ، فضای اطراف استخر را با صندلی های راحتی ، صندلی ها ، میزها و چترهای آفتابگیر دیزاین کنید.

یک آبشار سنگی کاملاً طبیعی یک استخر شنا به سبک تالاب ایجاد می کند. گیاهان مناسب ، رنگ و جوی زیبا به استخر وارد می کنند. در زیر سقف جمع شونده گیاهان می توانند در طول سال رشد کنند.

از ویژگی های جالب و شخصی سازی شده که حیاط خانه شما را به یک استراحتگاه گرمسیری یا اتاق نشیمن اضافی تبدیل کند، استفاده نمایید. یک آلاچیق سفارشی با BBQ یکپارچه ، سینک ظرفشویی ، یخچال ، و یک نوار با صفحه گرانیت با صندلی ، نمونه هایی از وسایل اضافی در اطراف استخر شما هستند که می توانند حیاط خانه شما را به یک اتاق دلنشین تبدیل کنند.