نمای فین گلس

نمای فین گلس از برترین نماها

نمای فین گلس موضوعی است که می‌خواهیم امروز به آن بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم. امروزه از متریال شیشه در بیشتر وسایل استفاده می‌شود. جوامع روز به روز مدرن‌تر می‌شوند و این مدرنیته را به خوبی می‌توان در وسایل طراحی شده اخیر مشاهده کرد. همین مدرنیته نیز موجب شده است که معماران و طراحان ساختمان به طراحی وسایل به صورت مبتکرانه و استفاده از متریال‌های جالب و جدیدتر روی آورند.

یکی از متریال‌های بسیار جالب و چالش برانگیز، شیشه است. شیشه به علت شکننده و ضعیف بودن به شدت آسیب پذیر است و کار با آن از سخت‌ترین کارها در زمینه تولید و طراحی وسایل به شمار می‌رود. اما امروزه معماران به استفاده از این متریال در ساخت ابزار روی آورده‌اند و توانسته‌اند زیباترین طراحی‌ها را از دل شیشه بیرون بکشند. از نمونه استفاده از شیشه می‌توان به پنجره‌ها و درب‌ها اشاره کرد. اما امروز اینجاییم تا زمینه دیگری از استفاده از شیشه را با هم بررسی کنیم. امروز می‌خواهیم نمونه‌ای از نمای شیشه‌ای را به شما معرفی کنیم.

نمای فین گلس

نمای فین گلس چه نمایی است؟

نماهای شیشه‌ای در حقیقت نوعی از طراحی خیره کننده با شیشه است. حتما تا به حال با ساختمان‌هایی روبه‌رو شده‌اید که نمایی تماما شیشه‌ای داشته‌اند و ظاهر شیشه‌ای آنها چشمان شما را به خود خیره کرده است. این نما نیز از دسته همان نماهاست. در حقیقت این نما متشکل از شیشه‌هایی جداگانه است که هرکدام به جهت عمودی از بالا تا پایین ساختمان قرار می‌گیرند. این شیشه‌ها سپس به وسیله اتصالات و نگهدارنده‌های عموما اسپایدری به بافت شیشه‌ای متصل و بدین صورت در جای خود قرار می‌گیرند. اتصلات مورد استفاد نیز تماما از جنس فولاد بسیار قوی و ضد زنگ هستند تا با قرار گرفتن در ارتفاعات بالا نیز هیچگونه آسیبی نبینند.

مزایای استفاده از نمای شیشه‌ای فین گلس