نمای کرتین وال

نمای کرتین وال از برترین نماها برای سازه شما!

نمای کرتین وال موضوعی است که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم. نمای یک ساختمان اولیه‌ترین چیزی است که در یک سازه به چشم می‌خورد. فارغ از آنکه یک ساختمان را با چه مصالح مرغوبی ساخته‌ایم یا نه، ظاهر آن همیشه اولین چیزی است که نظر را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل فرقی ندارد که از صاحبین چه نوع ساختمان‌هایی هستید؛ فرقی ندارد که ساختمان شما تجاری است یا مسکونی؛ همیشه با یک نمای برتر، ساختمان شما دیدنی‌تر به نظر می‌آید.

نماها نیز هر روز پیشرفته‌تر و مدرن‌تر می‌شوند. همین پیشرفته شدن موجب به وجود آمدن طراحی‌های مبتکرانه و برتر در نماها می‌شود. همچنین استفاده از ابزار و وسایل جدیدی همچون شیشه در طراحی نماها نیز افزایش یافته است. شیشه یکی از چالش برانگیزترین متریال برای استفاده در طراحی‌هاست که حالا می‌توان استفاده از این متریال را در بیشتر طراحی‌ها مشاهده کرد. یکی از زمینه‌هایی که شیشه در آن به شدت استفاده می‌شود، نمای ساختمان‌هاست. با ما همراه باشید تا شما را با یکی از نماهای برتر آشنا کنیم.

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال چه نمایی است؟

نماهای کرتین وال از نماهای بسیار زیبا برای استفاده در ساختمان‌ها هستند. مخصوصا به علت زیبایی این نماها، از آنها بیشتر در ساختمان‌های لوکس استفاده می‌کنند. کرتین وال در زبان انگلیسی به معنای دیوار پرده‌ای است. این نما همانطور که از نام آن پیداست، سیستمی به صورت پرده است که حالت پوشش دهنده دارد. معمولا نماهای ساختمان‌ها به صورت سیستم‌هایی هستند که بر روی خود نما اجرا می‌شوند، اما کرتین وال کمی متفاوت است.

کرتین وال نمایی است که به صورت جداگانه از خود سازه ساخته می‌شود. این نما به صورت جداگانه و به سیستمی غیر سازه‌ای ساخته می‌شود که بعد از ساخت نمای ساختمان به صورت کاملا مجزا بر روی آن قرار می‌گیرد. همین موضوع موجب به وجود آمدن یکی از برترین مزایا در این نما نسبت به دیگر نماهای موجود در بازار شده است. به علت داشتن سیستمی جداگانه از سازه، بار سنگین نما اصلا بر دوش خود سازه نمی‌افتد و بدین ترتیب سازه آسیب کمتری می‌بیند. اما این تنها مزیت نمای کرتین نیست.

مزایای استفاده از نماهای کرتین وال