ویژگی کرکره برقی

ویژگی های کرکره برقی

 

تمام ویژگی های کرکره برقی مناسب که باید بدانید.

کرکره برقی یا همان کرکره اتوماتیک، نسل جدیدی از درها به شمار میرود. از این نوع کرکره برای منازل و یا بیشتر از آن، در مجتمع های تجاری استفاده میشود که قطعا همه ما یکبار با آنها روبرو شده ایم. کاربرد بیشتر کرکره برقی یا اتوماتیک برای در پارکینگ هاست؛ چرا که این گونه درها، موجب سهولت استفاده و دسترسی میشوند و به همین دلیل است که بسیار محبوبند. برای فهمیدن اهمیت، فواید و ویژگی های کرکره برقی نیازی نیست راه دوری بروید، تنها کافیست موقعیتی که میگویم را تصور کنید: فکر کنید برای باز کردن در پارکینگ هر بار باید با سختی زیاد و به صورت دستی وارد عمل میشدید! همین تصور کافیست که خدا را برای وجود کرکره های برقی، شکر کنیم. امروزه به راحتی و حتی بدون پیاده شدن از ماشین، تنها با فشار یک دکمه بر روی ریموت کنترل، میتوانید در را باز کنید و وارد پارکنیگ خود شوید و این همان ویژگی کرکره برقی است که میخواهیم راجع به آن با شما صحبت کنیم.

البته این تنها یکی از ویژگی های کرکره برقی بود اما امروز میخواهیم به دیگر ویژگی های کرکره برقی بپردازیم. با ما همراه باشید!

ویژگی کرکره برقی

  • ایجاد سهولت در انجام کارها

از مهمترین ویژگی های کرکره برقی که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، فراهم آوردن رفاه شما و آسان کردن کارهاست! کرکره برقی به شما این امکان را میدهد که به راحتی و بدون استفاده از دست، تمامی کارهای خود را از راه دور انجام دهید.

  • برخورداری از ریموت کنترل

پیرو ویژگی قبلی، این مورد نیز از محبوب ترین ویژگی های کرکره برقی به شمار میرود. شما با در دست داشتن یک ریموت کنترل کوچک، قابلیت این را دارید که در را به راحتی باز کنید. همچنین این ریموت ها باید قابل کد دهی و تنظیم باشند؛ حتما در هنگام خرید ریموت به این نکته توجه کنید تا بهترین ریموت را خریداری کنید.

  • کمترین سر و صدا

این ویژگی کرکره برقی، موجب مناسب بودن کرکره برای استفاده در خانه و انواع مناطق مسکونی میشود. پس اگر به دنبال آرامش، کیفیت و زیبایی در یک محصول هستید، کرکره برقی تمامی اینها را برایتان فراهم میکند. البته میزان سر و صدا، از ویژگی های کرکره برقی خوب است؛ هر چه کرکره برقی مرغوب‌تری تهیه کنید، سر و صدای کمتری خواهید داشت. همچنین هر چه کیفیت محصولتان بالاتر باشد، ویژگی های کرکره برقی شما هم بهتر خواهد بود. البته این ویژگی به یک مورد دیگر هم مربوط میشود که در ویژگی بعدی به آن می‌پردازیم.

کرکره برقی

  • موتور، بخش حیاتی یک کرکره برقی

در ویژگی های کرکره برقی، این ویژگی، حیاتی ترین ویژگی است. موتورها نه تنها قلب کرکره برقی، بلکه قلب هر وسیله برقی که فکرش را بکنید هستند. کرکره برقی هم از این قاعده مستثنا نیست. بیایید بیشتر به این ویژگی بپردازیم:

به طور کلی، در دنیای کرکره های برقی، دو نوع موتور داریم: ۱)موتور ساید ۲)موتور توبلار.

موتور ساید: معروف به موتور صنعتی. کیفیت این موتورها بالاتر است. همچنین بیشتر برای درهای بزرگ، مثل در مجتمع‌های تجاری استفاده میشوند. این موتور سر و صدای کمتری هم نسبت به موتور توبلار ایجاد میکند.

موتور توبلار: انواع دیگری از موتور کرکره برقی. این موتور مناسب برای درهای کوچک،‌ مثل درب منازل و هرگونه ابعاد کوچک دیگر است.

به طور کلی باید موتور را با توجه به ابعاد درب مورد نظر، تهیه نمایید.

  • قابلیت نصب آسان، حتی در فضاهای کوچک

از دیگر ویژگی های کرکره برقی که قابل تامل است، آن است که نیازی به فضای زیاد ندارد! این خبر خوبیست که شما حتی در فضاهای کوچک نیز میتوانید کرکره برقی خود را بدون هیچ دردسری نصب کنید. البته این موضوع بیشتر برای درب خانه ها مطرح است؛ چرا که معمولا مجتمع های تجاری جزو فضاهای باز و بزرگ و مکان هایی همچون خانه و دیگر مناطق مسکونی، جزو فضاهای کوچک به حساب می آیند. بنابراین شما با استفاده از کرکره برقی، دیگر نگران میزان فضایی که در اختیار دارید، نخواهید بود!

  • دارا بودن زیبایی منحصر به فرد

اولین چیزی که در یک محصول به چشم می آید، ظاهر آن است! شاید این مورد از ویژگی های کرکره برقی، ضروری و حیاتی نباشد، اما خواه ناخواه از ویژگی های مهم است. بیشتر افراد به زیبایی اهمیت میدهند و میخواهند که در کنار داشتن محصولی مرغوب و باکیفیت، از ظاهر مناسب و زیبایی محصول خود نیز بهره ببرند. امروزه کرکره های برقی، با انواع مدل و طرح ها در بازار موجود هستند و شما به راحتی میتوانید محصولات زیبا خریداری نمایید. البته پیشنهاد ما به شما استفاده از مدل پانچ است. این مدل ها از زیباترین مدل های کرکره برقی هستند؛ همین زیبایی بی نظیر در مدل پانچ موجب شده که محبوب بیشتر افراد باشد. این مدل البته علاوه بر زیبایی، به دلیل داشتن روزنه هایی برای عبور نور، گزینه مناسبی برای مغازه هایی همچون گل فروشی است که نیاز به ورود نور خورشید دارد.

موتور کرکره برقی

  • کرکره برقی ضد حریق

از ویژگی های کرکره برقی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، ضد حریق و آتش سوزی بودن کرکره برقی است. همانطور که از نام این ویژگی پیداست، این ویژگی کرکره برقی شما را نسبت به آتش سوزی، ایمن می‌کند. پس یکی از مهمترین ویژگی های کرکره برقی است که باید حتما از وجود آن مطمئن شوید. بدین صورت از هرگونه اتفاق ناگواری جلوگیری کرده و خیالتان از کرکره اتوماتیک خود راحت است!

اما چطور میتوان از وجود ویژگی ضد حریق بودن در یک کرکره برقی مطمئن شد؟

برای فهمیدن این موضوع راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها این راه است:

در ساخت کرکره های برقی از تیغه های مختلفی استفاده میشود. یکی از تیغه های رایجی که استفاده میشود، تیغه پلی کربنات است. شاید نامش را شنیده باشید. از ویژگی های این تیغه، علاوه بر زیبایی آن، ضد حریق بودن نیز است! پس میتوانید از وجود این نوع تیغه در کرکره برقی خود مطمئن شوید. در صورت استفاده از این تیغه، میتوانید با خیال راحت، کرکره برقی را برای درب خانه و اماکن مسکونی و یا عمومی استفاده کنید و دیگر نگران آتش سوزی های ناگوار نباشید؛ چرا که این گونه از تیغه ها در صورت بروز هرگونه آتش سوزی، هرگز دچار سوختگی و آب شدن، نخواهند شد. به همین دلیل است که اینگونه کرکره های اتوماتیک، قابلیت تحمل دمای بسیار بالا را نیز دارند.

  • ایمن در برابر سرقت

از ویژگی های کرکره برقی ایمن، ضد سرقت بودن آن است. کرکره های برقی یا اتوماتیک، تماما به وسیله برق و الکترونیکی کار میکنند و حتما برای باز و بسته شدن و هرگونه دستور دیگری، به ریموت کنترل مخصوص خود نیاز دارند. یعنی هیچ دزدی نمیتواند به منزل و یا محل کار شما دستبرد بزند! مگر آنکه به ریموت کنترل شما دسترسی داشته باشد. البته میزان امنیت کرکره های برقی میتواند از این هم بیشتر شود؛‌ بله! شما میتوانید برای بالا بردن امنیت کرکره اتوماتیک خود، از قفل های برقی برای در کرکره ای، استفاده کنید.

کرکره های برقی

جمع بندی

کرکره های برقی، نسل جدیدی از کرکره های قدیمی هستند که تنها با دست باز و بسته میشدند و کار با آنها بسیار سخت بود! اما کرکره های برقی، امروزه موجب سهولت بسیاری از کارها شدند و به راحتی میتوان از آنها استفاده کرد. ویژگی های کرکره برقی یا اتوماتیک بیشتر از اینهاست اما اینجا به برخی از ویژگی های کرکره برقی پرداختیم تا شما را بیشتر با این نسل از کرکره ها آشنا کنیم! پس اگر به دنبال کرکره ای زیبا، باکیفیت، مرغوب، ضد حریق و ضد سرقت هستید که برای شما آرامش و رفاه به همراه داشته باشد، کرکره های برقی بهترین انتخاب برای شما هستند!

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *