درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای

یک درب اتوماتیک مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

درب اتوماتیک و ویژگی‌های یک نمونه مناسب از درب اتوماتیک شیشه ای از اطلاعاتی است که قصد داریم در این مقاله آن را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شده است، ساختمان سازی و طراحی یک سازه به سمت مکانیزه شدن روی آورده است. استفاده از تجهیزات جدید، برخورداری از امکانات کافی و همچنین به کارگیری مشخصه‌های مختلفی در افزایش زیبایی و همچنین امنیت یک ساختمان از مواردی است که در ساختمان‌های نو ساز به وضوح دیده می‌شود. در این بین کمپانی‌های بسیار زیادی نیز در زمینه طراحی و ساخت محصولات و تجهیزات الکترونیکی و مکانیزه فعالیت می‌کنند. تجهیزاتی که به نوبه خود نقش بسیار زیادی در امنیت و زیبایی یک ساختمان دارند.

درب اتوماتیک گزینه‌ای است که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی را در زمینه ساختمان سازی داشته است. با گسترده شدن استفاده از تکنولوژی و سیستم‌های نوین در جوامع مختلف بشری، درب‌های ساختمان نیز ساختار و حالتی خاص به خود گرفت. درب‌های اتوماتیک یکی از گزینه‌های مناسب برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند از محصولی کاربردی و نوین به جای درب‌های معمولی استفاده کنند. برای این که یک درب اتوماتیک مناسب را شناسایی کنید، باید در ابتدا اطلاعات کلی درباره ویژگی‌های ساختاری این محصول داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعات کلی درباره ویژگی‌های درب‌های اتوماتیک مناسب و کاربردی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

دراتوماتیک شیشه‌ای

انواع درب‌های اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک نیز همانند بسیاری از تجهیزات موجود در بازار دارای انواع و نمونه‌های مختلف است. برای این که بتوانید گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنید و از این طریق ساختمان خود را تکمیل کنید، باید در ابتدا به نوع ساختمان خود دقت کنید. به عنوان مثال اگر ساختمان شما تجاری است، درب و یا کرکره‌ای که برای آن استفاده می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. امروز دو نوع از درب‌های اتوماتیک مناسب برای استفاده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  1. درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای یکی از پرطرفدارترین نمونه‌های موجود در بازار است. حتما این نمونه از درب‌های اتوماتیک را در هایپر مارکت‌ها و یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیده‌اید. این نمونه از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای ظاهری شیک و زیبا دارد. جدا از زیبایی، افراد زمان زیادی را برای خروج و یا ورود به یک ساختمان صرف نخواهند کرد. همچنین قیمت مناسب درب اتوماتیک شیشه‌ای از دیگر دلایلی است که بسیاری از افراد از این نمونه برای ساختمان خود استفاده می‌کنند. از دیگر مواردی که درب اتوماتیک شیشه‌ای را نسبت به سایر نمونه‌ها متمایز می‌کند، قدرت بالا و همچنین چشمی بسیار دقیق آن است. وجود این موارد باعث شده تا درب شیشه‌ای اتوماتیک در بسیاری از ساختمان‌های تجاری و یا رفاهی وجود داشته باشد.

  1. درب اتوماتیک کرکره‌ای

درب اتوماتیک کرکره‌ای یکی دیگر از نمونه‌های موجود در بازار است که پس از درب اتوماتیک شیشه‌ای طرفداران بسیار زیادی دارد. درب اتوماتیک کرکره‌ای همانند یک کرکره قسمت ورودی ساختمان را باز یا بسته می‌کند. این نمونه از درب‌های اتوماتیک از قدرت و امنیت بسیار بیشتری نسبت به درب اتوماتیک شیشه‌ای برخوردار هستند. می‌توانید به راحتی این محصول را برای ساختمان خود تهیه کنید. از این نمونه از درب‌های اتوماتیک در ساختمان‌های مسکونی و درب‌های پارکینگ نیز استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک

یک درب اتوماتیک مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

انتخاب عوامل و مشخصه‌هایی که یک درب اتوماتیک را به یک گزینه مناسب تبدیل می‌کند کمی سخت و نیازمند بررسی عوامل مختلف است. در کل با برخورداری از موارد زیر می‌توان انتظار داشت یک درب اتوماتیک مناسب برای سازه خود خریداری کرده‌اید.

  • سرعت مناسب

در بسیاری از مواقع ممکن است درب اتوماتیک پس از آن که در مدت زمان نسبتا طولانی از آن استفاده شد، در مدت زمان طولانی‌تری باز یا بسته شود. عواملی مانند چشمی درب و همچنین بدنه آن از مواردی است که ممکن است باعث دیرتر بسته شدن این درب شود. در کل سعی کنید نمونه‌ای را انتخاب کنید که در زمینه سرعت باز یا بسته شدن، حالت معمولی را داشته باشد. این عامل باعث می‌شود در مکان‌هایی مانند هتل، رستوران، هایپر مارکت‌ها و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای ترافیک برای عبور یا خروج افراد وجود نداشته باشد.

  • امنیت

امنیت را می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی انواع درب‌های اتوماتیک دانست که باید حتما نمونه مورد نظر شما از این مشخصه برخوردار باشد. بحث امنیت در زمینه درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. همانطور که می‌دانید بدنه درب‌ اتوماتیک شیشه‌ای از جنس شیشه است. در بازار برخی افراد سودجو وجود دارند که محصول با کیفیت را به شما نمی‌فروشند. اگر قصد داشتید درب اتوماتیک شیشه‌ای خریداری کنید، حتما به این موضوع توجه داشته باشید که جنس شیشه موجود در این محصول از نوع سکوریت باشد. وجود درب شیشه سکوریت به شما کمک می‌کند تا از ساختمان محافظت کنید.

  • کم سر و صدا بودن

یکی دیگر از عواملی که توجه به آن به کیفیت ساختمان شما خواهد افزود، بحث کم سر و صدا بودن درب اتوماتیک است. بحث سر و صدا یک درب اتوماتیک به مواردی مانند نوع موتور و وزن بدنه محصول است. اگر وزن بدنه و محل قرار گیری درب نامناسب باشد، بدون شک سر و صدای بسیار زیادی در هنگام باز و بسته شدن درب ممکن است به وجود بیاید. برای این که یک گزینه مناسب را برای خرید انتخاب کنید، حتما به نوع موتور، وزن و کیفیت بدنه درب توجه داشته باشید. رعایت این موارد شما را یک قدم به داشتن یک گزینه مناسب برای انتخاب نزدیک‌تر خواهد کرد.

درب شیشه‌ای

چه عواملی تعیین کننده قیمت درب اتوماتیک خواهند بود؟

برای این که بتوانید یک درب اتوماتیک مناسب انتخاب کنید، حتما سعی کنید در وهله اول به مشخصه‌های ساختاری و سپس ظاهری آن توجه کنید. در نظر گرفتن این موارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک گزینه مناسب را انتخاب کنید. اولین موضوع برای انتخاب یک درب اتوماتیک مناسب، توجه به نوع بدنه و ساختار آن است. اگر درب اتوماتیک مد نظر شما شیشه‌ای باشد، مسلما قیمت و تا حدود نسبتا زیادی عملکرد آن با درب اتوماتیک کرکره‌ای متفاوت خواهد بود. نوع ساختمانی که قصد دارید در آن از کرکره برقی استفاده کنید از دیگر مواردی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. در نظر گرفتن ساختمان و نوع درب اتوماتیک به شما کمک می‌کند تا از هزینه خود کارایی مد نظر خود را نیز دریافت کنید.

یک عامل مهم دیگر کمپانی‌ طرف معامله شما است. اگر به طور مستقیم از سایت و یا کمپانی‌های بزرگ خرید خود را انجام دهید، در هزینه خود صرفه جویی نیز خواهید کرد. همچنین خدمات پس از فروش گارانتی، کیفیت بالا و . . . از مواردی است که به واسطه خرید از یک کمپانی معتبر به شما داده می‌شود.

در برقی

جمع بندی

ویژگی‌های یک درب اتوماتیک مناسب و اطلاعات مربوط به این محصول از مواردی است که در این مقاله به آن پرداخته شد. نظر شما چیست؟ چه موارد دیگری را باید برای خرید یک درب اتوماتیک مناسب مد نظر داشت؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *