گیف سقف شیشه ای

سقف شیشه ای

انتخاب سقف شیشه ای – انتخابی هوشمندانه

سقف های شیشه ای در تغییر زیبایی داخلی یک ملک بسیار موثر است و بعضی از آنها همه کاره ترین و تأثیرگذارترین راه حل ها را برای کار با شیشه ارائه می دهند. سقف شیشه ای انواع ، سبک ها و طرح های مختلفی دارد که باید برای انتخاب گزینه مناسب همه را مورد بررسی قرار دهیم .

بسته به کاربرد ، انواع مختلف سقف شیشه ای مناسب ترین نوع برای کار شما خواهد بود. این راهنما هر آنچه را که باید در هنگام بررسی انواع مختلف نور سقف برای پروژه خود بدانید ، در اختیار شما قرار می دهد.

چرا سقف شیشه ای نصب کنیم؟

پس چرا در وهله اول چرا سقف انتخاب می شود؟ چه چیزی باعث جذابیت این نصب می شود و چه ویژگی هایی برای یک ملک ارائه می دهد؟ درک این مفاهیم یک گام مهم و ارزشمند در تعیین یک نوع سقف با جنس شیشه، مناسب خانه یا پروژه شما است …

این نوع از سقف ها بدون هیچ محدودیتی قادر به سفارشی سازی هستند (با توجه به شرایط سازه قابل تغییر هستند)

در حال حاضر فناوری و تولید شیشه بسیار پیشرفته است که متخصصان می توانند این نوع از سقف های را که از جنس شیشه تولید میشوند، طراحی و نصب کنند.

این بدان معنی است که سقف های شیشه ای برای هر فضایی طراحی شده اند و می تواند برای تنظیم باز یا عملکرد ثابت مورد استفاده قرار بگیرند. سقف ها می توانند به صورت کشویی ، باز شونده یا محوری قرار بگیرند و به صورت دستی یا از راه دور کار کنند. همچنین می توانید به طور معمول از هر نوع شیشه ای شامل شیشه های یک لت ، دو لت یا سه لت استفاده کنید.

نتیجه این که این سقف ها یکی از بهترین سازه های همه کاره و یا بهتر است بگوییم پر استفاده ی موجود است.

نصب سقف شیشه ای

سقف شیشه ای باعث افزایش نور طبیعی می شود

نور طبیعی

همه ما برای داشتن حس خوب به طور روزانه به نور طبیعی نیاز داریم. سلامت جسمی و روانی ما هر دو به نور طبیعی که یکی از مهمترین آنهاست، بستگی دارند و به طور مستقیم بر روی بدن ما در تولید ویتامین D (که برای سلامتی ما مهم است) تأثیر می گذارد ، و قرار گرفتن در معرض منظم نور طبیعی به ما کمک کند.

سقف های شیشه ای یکی از بیشترین راه های رساندن نور طبیعی به یک فضا هستند. سقف های شیشه ای با ارائه یک درگاه به آسمان از بالا (نه در زاویه افقی ، مانند پنجره) ، فضای داخلی را با نور طبیعی پر می کنند. آنها یک روش خارق العاده برای ایجاد فضای داخلی مناسب سرشار از نور هستند.

زیبایی شناسی ، فضای لوکس واقعی با استفاده از سقف های شیشه ای

از این سبک از سقف ها برای افزایش جذابیت و لوکس تر نشان دادن سازه ها استفاده می شود. این عاملی است که به طراحی بستگی دارد ، اما یکی از جذاب ترین پیشنهادات برای خیلی از صاحبان خانه است.

با استفاده از شیشه های مقاوم ، طراحی کاملاً بدون قاب و فریم لس ، باعث می شود منظره بسیار چشم نوازی ایجاد کند و توجه افراد را به خود جلب نماید. با استفاده از اینمدل سقف ها شما می توانید طبیعت را به خانه بیاورید و منظره ای را در درون خانه خود داشته باشید. که این موضوع حس لوکس و تازه ای را به خانه القا می نماید.

سقف شیشه ای ارزش ملک را افزایش می دهد

یکی از ویژگی های خاص این سبک از سقف برای صاحبان خانه این است که خانه شان سرانجام به آنها پول بدهد. اطمینان از رشد ارزش یک ملک برای صاحبخانه در اولویت است و فقط امید به رشد طبیعی در بازار همیشه کافی نیست. افزودن ویژگی های جدید به خانه – به ویژه آنهایی که باعث کارآیی بیشتر یا جذابیت بصری می شوند – اگر می توانند ارزش مالی داشته باشند ، بسیار ارزشمند است.

سقف شیشه ای در خانه

انتخاب سقف شیشه ای – انواع نور سقف شیشه ای

شیشه برای سقف

با تمام این ویژگی ها ، در واقع انتخاب سقف شیشه ای برای شما صحیح است؟ چه گزینه هایی وجود دارد؟ و چگونه می توانید این نوع یا سبک را به بهترین وجه با نیازهایتان بهینه نمایید؟

به طور خلاصه ، به چند چیز بستگی دارد ، اما در بیشتر موارد ، به ارائه دهنده یا متخصص که شما به آن مراجعه می نمایید بستگی دارد.

با این حال ، اگر مستقیماً با یک متخصص تامین کننده شیشه مانند سهندر کار کنید ، تقریباً از نظر پتانسیل بدون محدودیت هستند و شما می توانید به راحتی به طرح مد نظر خود برسید. با داشتن جدیدترین فن آوری و تکنیک شیشه سازی معماری که شرکت فنی مهندسی سهندر به آن مسلط است ، تقریباً می توانید هر نوع سقف شیشه ای ایجاد کنید – بنابراین گزینه های شما چیست؟

پانل ها – تکی ، یا چندتایی؟

سقف های شیشه ای به دو نصب یک یا چند تخته تقسیم می شوند. به این معنی که ممکن است در یک قاب یک لت شیشه و یا چندین لت شیشه قرار بگیرند. ساده ترین مدل استفاده از لت های تکی است که البته باید بدانید انتخاب سقف شیشه ای مناسب برای شما به نظر متخصص و معمار شما بستگی دارد.

سقف از جنس شیشه

چه زمانی تک پانل را انتخاب کنید:

سقف های تک پانل برای زیبایی بیشتر و ظاهر لوکس ترجیح داده می شوند. آنها نور را به اندازه سقف های چند پانل اغلب نمی توانند وارد خانه کنند. همچنین معمولاً مقرون به صرفه ترند!

سقف شیشه ای

چه زمانی سقف چند پانل را انتخاب کنید:

وقتی می خواهید یک ارتباط بصری بین طبقات یک ساختمان ایجاد کنید یا یک نقطه دسترسی به یک پشت بام / یک منطقه خارجی ایجاد کنید ، یک سقف چند صفحه ای ممکن است مناسب تر باشد. آنها در هر تعداد سبک قاب بندی ارائه می شوند و هنوز هم می توانند از هر فناوری اضافی شیشه استفاده کنند.

انواع شیشه برای سقف

شیشه سخت شده

ایمنی باید همیشه نموضوع اصلی هرگونه طراحی ساختاری باشد (در واقع این یک الزام قانونی است …) و نباید به هیچ عنوان احتمال سقوط چیزی از بالای سقف شیشه وجود داشته باشد ، شیشه های مقاوم یک ضرورت هستند. همچنین اگر برای کف شیشه ای استفاده شود ، باید ساختاری بسیار مقاوم داشته باشد و از در مقابل هرگونه شکستن و فروریختن از خود مقاومت نشان دهد.

شیشه چند لایه

برای مثال در طراحی شیشه های مقاوم ، از شیشه های چند لایه استفاده می شود ، اما به طور خاص شامل چندین لایه لعاب است که در اطراف یک فیلم PVB قرار گرفته است. در صورت شکستن شیشه ، شیشه به صورت یک تکه باقی می ماند و تنها چندین ترک میخورد و در نهایت خرد نمی شود. این می تواند به این معنی باشد که اگر شیشه دچار ضربه شدید شود و ترک بردار هیچ قطعه شیشه ایی سقوط نمی کند.

شیشه حرارتی

با استفاده از انواع تکنیک های مختلف از جمله استفاده از پوشش های با ارزش u ، می توان سقف های شیشه ای را با تنظیم میزان گرمائی که از هر دو طرف از بین شیشه ها عبور می کند ، برای بهبود فضای داخلی طراحی کرد. این می تواند یک روش عالی برای بهبود بهره وری انرژی باشد.

شیشه امنیتی

به نظر می رسد شیشه از نظر امنیت به طور طبیعی مناسب نیست ، اما با افزودن تعداد زیادی طرح امنیتی (از جمله ضد گلوله و ضد بمب) ، می تواند بهترین دفاع را ارائه دهد.

توضیحات تکمیلی در مورد سفارش سقف شیشه ای

راهرو با سقفی از جنس شیشه

باز یا بسته شدن؟

یکی از مهمترین سوالاتی که باید در نصب شیشه از خود بپرسید این است که هدف آن چیست. آیا به سادگی نیاز به ورود نور اضافی به یک فضا است؟ آیا تهویه ایجاد می کند و فضای داخلی را تغییر می دهد؟ یا اینکه به عنوان یک ورودی یا یک نقطه دسترسی بین یک فضای داخلی و خارجی عمل خواهد کرد؟ با این حساب ، باید در مورد اینکه آیا سقف شیشه ای شما قادر به باز شدن است فکر کنید …

چه زمانی سقف باز را انتخاب کنید:

اگر می خواهید سقف شیشه ای شما اجازه ورود هوای تازه به ملک شما را بدهد ، باید سقف باز شونده را انتخاب کنید. اینها به اشکال مختلفی از جمله پاپ آپ ، لولایی و کشویی وجود دارد – و بسته به نوع طرح می تواند به عنوان ورودی برای مواردی مانند فضای پشت بام نیز استفاده شود.

چه زمانی سقف بسته را انتخاب کنید:

اگر نگرانی اصلی شما نور است ، نه کیفیت هوا ، بنابراین ممکن است نیازی به سقف بازشونده نداشته باشید. یک سقف شیشه ای ثابت و یک صفحه ای ثابت ، یک فضای زیبا و یکپارچه است و اگر این تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید ، سقف بسته کاملاً مناسب است. همچنین برای نصب هایی که در سقف بلند قرار می گیرند ، نیز سقف یک تکه بهتر است زیرا دسترسی به آن بسیار دشوار خواهد بود.

هزینه سقف شیشه ای چقدر است؟

این اغلب بزرگترین سوالی است که صاحبان ملک ، پیمانکاران یا معماران هنگام انتخاب سقف شیشه ای با آن مواجه خواهند شد. بدون در نظر گرفتن مشخصات و الزامات یک پروژه خاص ، تهیه قیمت در واقع امکان پذیر نیست.

دانستن اینکه گزینه های خاصی در بودجه شما وجود دارد یا نه مهم است ، و این یکی از اولین مواردی است که باید به آن فکر کنید – اما همچنین درک اینکه چرا قیمت ها می توانند به شدت متفاوت باشند نیز مهم است.

به طور کلی ، بزرگترین چیزی که روی قیمت سقف شیشه ای تأثیر می گذارد این است که آیا این یک محصول “سفارشی” است یا یک محصول طراحی شده و ساخته شده است.

از طرف دیگر ، یک طراحی شیشه ای سفارشی به این معنی است که شما می توانید با طراحی از ابتدا هر نوع سقفی را که دوست دارید انتخاب کنید. با داشتن متخصصان مناسب ، شما اساساً می توانید هر نوع سقف شیشه ای را که تصور کنید ، ایجاد کنید – به این معنی که طرح های شما متناسب با برنامه های شما باشد ، نه این که برنامه های شما متناسب با طرح های موجود باشد.

برای اطلاعات بیشتر در تماس باشید

اگر می خواهید در مورد انتخاب سقف شیشه ای خود بیشتر بدانید ، یا پروژه خاصی در ذهن دارید ، از تماس با ما از طریق فرم تماس ، ایمیل یا واتس اپ اقدام کنید.