استفاده از کرکره برقی

در برقی کرکره ای

چرا باید از کرکره برقی استفاده کرد؟

قیمت کرکره برقی و اطلاعات مربوط به این مشخصه از مواردی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. دنیای تجهیزات ساختمانی روز به روز به سمت پیشرفت و الکترونیکی شدن حرکت می‌کند. سیستم‌های مختلفی در چند سال گذشته وارد صنعت و چرخه ساختمان سازی شده‌اند. صنایعی که هرکدام به نوبه خود می‌توانند تاثیرات مثبت بسیار زیادی در بهبود عملکرد و افزایش امنیت ساختمان می‌گذارد. کرکره برقی جزو آن دسته از تجهیزاتی است که در چند سال گذشته توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند. همین عامل نیز به نوبه خود باعث شد تا بسیاری از کمپانی‌ها علاقه مند به طراحی و ساخت کرکره برقی شوند. اقدامی که بر افزایش شهرت و استفاده این محصول بیش از پیش افزود. کرکره برقی و چرایی استفاده از این محصول را قصد داریم در مقاله خود مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

قیمت تیغه کرکره برقی

کرکره برقی چیست؟ چرا این محصول رواج بسیار زیادی برای سازه‌های مسکونی و اداری پیدا کرده است؟

کرکره و درب برقی را می‌توان به نوعی نسل جدید درب‌های ورودی منازل و ساختمان‌های مسکونی دانست. البته بسیاری از ساختمان‌های ویلایی و اداری، مراکز خرید و . . . از کرکره برقی استفاده می‌کنند. دلیل این موضوع نیز سهولت استفاده از این محصول در مقایسه با جک و یا درب‌های قدیمی است.

اگر بخواهیم درباره کرکره برقی توضیح دهیم، در ابتدا می‌توانیم به مشخصه‌های ظاهری و ساختاری این محصول اشاره کنیم. کرکره‌های برقی یا همان Roller Shutter به صورت نوارهای عایق به هم هستند. معمولا جنس بدنه این نوارهای عایق آلومینیومی بوده و از وزن بسیار سبک‌تری نسبت به درب‌های معمولی برخوردار هستند. کرکره‌های برقی عملکرد و کارایی بسیار بهتری نسبت به درب‌های معمولی دارند. همانطور که می‌دانید درب‌های معمولی وزن بسیار بالایی داشته و از نظر اجرایی نیز زمان بسیار زیادی باید صرف کرد تا یک درب را در محل خود نصب کرد. کرکره‌های به هیچ عنوان مشکلات این چنینی برای شما به وجود نمی‌آورند. به راحتی می‌توانید کرکره برقی را در محل مورد نظر خود در سریعترین زمان ممکن نصب کنید. همچنین بسیاری از مشکلات بالا مانند وزن سنگین، هزینه بالا و امنیت کم دیگر نمی‌تواند تهدیدی برای شما و ساختمان شما باشد. به همین دلیل بهتر است از کرکره برقی برای ساختمان خود استفاده کنید.

کرکره‌های برقی با سر خوردن بر روی یک دیگر به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کنند. مشخص کردن جهت حرکت این محصولات به وسیله یک ریموت کنترل انجام می‌شود. زمانی که تیغه‌ها جمع می‌شوند، در یک جعبه کوچک قرار می‌گیرند. در آن زمان فضای کرکره باز می‌شود و امکان عبور و مرور فراهم می‌شود. قرارگیری تیغه‌ها در جعبه از دلایلی است که این محصول فضای کمتری را نسبت به درب‌های معمولی اشغال می‌کند. همچنین برای این که بتوانید محصول بهتری را برای ساختمان خود انتخاب کنید، در ابتدا باید به نوع ساختمان و مدل‌های مختلف کرکره‌های برقی موجود در بازار توجه داشته باشید. بسیاری از افراد ممکن است بدون توجه خاص به این موارد دچار مشکلات بسیار زیادی شوند به همین دلیل بهتر است حتما با مشاورین ما در این زمینه در ارتباط باشید.

کرکره برقی باریک

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی

شاید بتوان کرکره برقی را یکی از ساده‌ترین و در عین حال اصولی‌ترین سازه الکترونیکی طراحی شده برای ساختمان دانست. کمتر کسی می‌توانست تصور کند کرکره‌های برقی می‌توانند یک جایگزین مناسب برای استفاده در مقایسه با درب‌های معمولی باشند. این سیستم از  اجزای ساده‌ای تشکیل شده است. با این حال این محصول از امنیت و کارایی بسیار بهتری نسبت به درب‌های معمولی برخوردار است. از اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیغه کرکره برقی:

این تیغه را می‌توان همان فضای کلی تشکیل دهنده درب در نظر گرفت. جنس اکثر تیغه‌های کرکره‌های برقی موجود در بازار از جنس آلومینیوم است. تیغه کرکره برقی در کل نمای درب شما را شامل می‌شود. اگر علاقه مند به تیغه‌هایی قوی و با طرح هستید، می‌توانید آن را به شرکت طراح درخواست دهید.

موتور کرکره برقی:

شاید یکی از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی را موتور آن بتوان دانست. برای این که امنیت کرکره برقی حفظ شود، معمولا موتور این محصول در بالای درب قرار خواهد گرفت. به وسیله موتور، قسمت‌های متحرک که همان تیغه‌ها است، به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کنند. نکته مثبت درباره موتورهای کرکره‌های برقی موجود در بازار این است که یک سیستم امنیتی نیز از بدنه و اجزای موتور محافظت می‌کند. وجود موتور در ساختار کرکره برقی به نوبه خود باعث می‌شود تا سریعتر از درب‌های معمولی، محل ورودی ساختمان خود را باز یا بسته کنید. موتورهای استفاده شده در کرکره‌های برقی انواع بسیار زیادی دارند.

ریموت کرکره برقی (Reciever):

یکی دیگر از قسمت‌های حساس و تاثیرگذار در زمینه کرکره برقی، وجود مرکز کنترل کرکره برقی یا همان گیرنده آن است. این قسمت، فرمان‌های شما را درباره بسته یا باز شدن کرکره برقی دریافت و اجرا می‌کند. این اقدام به وسیله مدار کنترلی موجود در Reciever انجام می‌شود.

کانال‌های راهنما:

کانال‌های راهنما را می‌توان یکی از قسمت‌های محافظتی در کرکره برقی دانست. دلیل این موضوع نیز پر کردن فضای خالی بین گوشه‌های درب است. محافظت از این فضاها به وسیله کانال‌های راهنما صورت می‌گیرد. همچنین برای این که از نفوذ باران به فضای داخلی ساختمان از زیر کرکره اتفاق نیفتد، یک کانال نیز در قسمت پایینی قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان به جای این کانال از یک درزگیر لاستیکی استفاده کرد.

ریموت کرکره برقی

چرا کرکره برقی یک گزینه مناسب در مقایسه با درب‌های معمولی است؟

از آن جایی که کرکره برقی زمان بسیار کمتری را برای باز یا بسته کردن محل ورودی یک ساختمان دارد، بهتر است از این گزینه به جای سایر موارد مانند درب معمولی و یا جک استفاده کنید. کرکره برقی یک گزینه بسیار مناسب برای انتخاب است. دلیل این موضوع نیز پایین بودن قیمت تمام شده کرکره برقی در مقایسه با سایر نمونه‌های موجود در بازار است.

اگر بخواهیم از لحاظ کارایی کرکره برقی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم این گزینه را یک انتخاب بسیار مناسب برای ساختمان‌های جدید و آپارتمان‌ها دانست. دلیل این موضوع بحث امنیت کرکره برقی در مقایسه با درب‌های معمولی است. به وسیله ریموت کنترل‌هایی که اعضای یک آپارتمان می‌توانند داشته باشند، افراد داخل ساختمان می‌توانند درب ورودی را باز یا بسته کنند. این درحالی است که برای یک ساختمان معمولی، اگر فضای بالای در باز بود، سارقین به راحتی می‌توانستند بدون هیچگونه مشکلی وارد منزل شوند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد درب‌های معمولی از وزن و قدرت بیشتری برخوردار هستند اما امروزه کرکره‌های برقی عملکردی کاملا شبیه و حتی بهتر از درب‌های معمولی دارند.

موتور کرکره برقی

قیمت کرکره برقی بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

برای این که بتوانید کرکره برقی خریداری کنید باید به چند سری از موارد توجه کنید. اولین موضوع نوع موتور کرکره است. بعد از این عامل باید به نوع receiver توجه داشت. این موضوع را نباید فراموش کرد که نوع ریموت کنترل و درجه کیفیت بدنه کرکره نیز بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباه قیمت کرکره برقی و موارد مربوط به آن می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

جمع بندی

کرکره برقی و اطلاعات به این محصول از مواردی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. به نظر شما برای خرید کرکره برقی باید به چه مواردی توجه کرد؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید. با ما همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *