جک درب پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ یا بصورت بازویی (لولایی) میباشد که خود به دو دسته جک بازویی دو لنگه و جک بازویی تک لنگه تقسیم بندی می شود، یا به صورت ریلی (کشویی) می باشند.

جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ که به نام های جک برقی در،در اتوماتیک پارکینگ،در ریموت کنترلی و حک هیدرولیک شناخته می شود یکی از محصولات پرطرفدار 20 سال اخیر است که بیشتر برای درهای پارکینگ آپارتمان ها،پاساژها و پارکینگ های طبقاتی استفاده می شود.

نحوه ی عملکرد جک های هیدرولیکی

جک  درب پارکینگ یا جک هیدرولیک جکی است که از طریق فشار دادن یک مایع به یک پیستون کار می کند.بر اساس اصل پاسکال، فشار در یک ظرف بسته در همه نقاط یکسان است. اگر دو سیلندر به هم متصل شوند ، اعمال نیرو بر روی سیلندر کوچکتر همان فشار را به سیلندر بزرگتر می آورد.

با این وجود ، چون استوانه بزرگتر مساحت بیشتری دارد ، نیروی حاصل نیز بیشتر خواهد شد. به عبارت دیگر ، افزایش سطح منجر به افزایش قدرت می شود. هرچه اختلاف اندازه بین دو سیلندر بیشتر باشد ، افزایش نیرو نیز بیشتر است. یک جک هیدرولیک برطبق این سیستم دو سیلندر کار می کند.

جک درب پارکینگ

انواع جک ها

جک های الکترومکانیکی: این جک ها برای درب پارکینگ ساختمان های کم تردد استفاده می شود.نسبت به بقیه جک ها قیمت مناسب تری دارد و عمر مفید آن ها حداکثر 10 سال می باشد.

جک های هیدرولیکی: این جک ها برای ساختمون های شلوغ و پرتردد مانند برج ها،پاساژ ها و پارکینگ های طبقاتی استفاده می شود.

این نوع جک ها با فشار هوا و روغن کار می کنند برای همین نسبت به دیگر جک ها به سرویس و نگهداری کمتری احتیاج دارند.عمر مفید این نوع جک ها حداکثر 15 سال است و از دیگر انواع جک درب پارکینگ گرون تر هستند.

قطعات جک درب پارکینگ

جک های هیدرولیکی شش قطعه اصلی دارند. که عبارتند از:

مخزن

 پمپ

سوپاپ چک

سیلندر اصلی

 پیستون

 شیر رها

 هستند.مخزن حاوی مایع هیدرولیک است، یک پمپ آن مایع را می مکد و پس از آنکه مایع را از طریق سوپاپ چک هل می دهد ، فشار را روی شیر پایین ایجاد می کند. این شیر به مایع اجازه می دهد تا از مخزن خارج شده و وارد سیلندر اصلی شوند.

در سیلندر اصلی ، پیستون وظیفه ی پر کردن سیلندر از آن مایع را دارد. وقتی زمان آزاد شدن فشار و بازگشت پیستون به موقعیت اصلی خود فرا رسیده باشد ، دریچه خروج باز می شود و اجازه می دهد مایعات به مخزن برگردد.

قطعات جک الکترومکانیکی که پرطرفدارترین جک درب پارکینگ برای ساختمان های کم تردد مانند ویلاها یا آپارتمان های چندطبقه ای استفاده می شود، حدود 5 قطعه است:

بازویی جک: این وسیله نیروی الکتریکی را به هیدرولیکی تبدیل می کند.

ریموت کنترل: این وسیله منجر به انتقال ارتباط بین کاربر و مرکز فرمان می شود.

چشمی: چشمی یا سنسور به دلیل وجود اشعه مادون قرمز در آن،می تواند اشیا،انسان ها و یا موجوداتی که مانعی در مقابل در باشند را احساس کند و فرمان بسته نشدن در را مرکز فرمان بدهد تا از آسیب های احتمالی افراد یا موجودات با در جلوگیری کند.

مرکز فرمان: وظیفه ی این قسمت این است که فرمان باز و بسته شدن در را با کمک چشمی صادر می کند و رابط بین ریموت و بازویی جک است.

فلاشر: این قطعه می تواند با علائم و نشانه های مخصوص به خودش مانند چشمک زدن یا بوق زدن پیام مرکز فرمان را نشان دهد.

جک درب پارکینگ

ویژگی های جک درب پارکینگ

این جک ها واسطه ی انتقال برق و انرژی مکانیکی هستند بنابراین درصورت قطع شدن برق از کار می افتند و باید به صورت دستی آن را باز و بسته کنید.

این جک ها دارای سنسور و چشمی هستند که از بسته شدن در و برخورد آن با مانعی مانند انسان و یا حیوان جلوگیری می کند.

چندنکته جهت نگهداری بهتر از جک های درب پارکینگ:

در تابستان یک سایه بان برای چشمی تهیه کنید تا از تابش مستقیم نور آفتاب به آن جلوگیری شود.

در زمستان نیز جهت یخ زدگی احتمالی موتور جک درب پارکینگ آن را با پشم شیشه خوب بپوشانید.

جهت بهترشدن کیفیت دقت دوربین چشمی،گاه گاهی آن را خوب تمیز کنید.

باتری ریموت کنترلی را تا جایی که می توانید در زمان مناسب و با باتری با کیفیت تری تعویض نمایید.

اگر زمان باز و بسته شدن در صداهای اضافی شنیدید،دست به کار شوید و آن را درست کنید.اغلب صداهای اضافی جک درب پارکینگ مربوط به تراز نبودن درها باهم است.

در زمستان قسمت های ذکر شده در زیر را خوب روغن کاری کنید:

ریل

غلتک

جک

فنرها

برای انتخاب مناسب جک درب پارکینگ تان باید در نظر داشته باشید که گشتاور تولیدی خوبی جهت حمل و جابه جا نمودن درها داشته باشد.برای اندازه گیری گشتاور بهتر است از طریق فرمول زیر محاسبه کنید:

حداقل گشتاور هربازوی جک پارکینیگی=10 × وزن هر لنگه در به کیلوگرم

همچنین برای انتخاب جک مناسب باید میزان تردد ساختمان یا محلی که قرار است جک را نصب کنید را در نظر داشته باشید.برای محاسبه میزان تردد احتمالی از ساختمانتان می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

حداقل چرخه کاری جک=67/1 × حداکثر تعداد تردد مورد نیاز در ساعت

همچنین باید برای انتخاب های بهتر طول رب درب مکان را هم در نظر داشته باشید به همین منظور می توانید از فرمول زیر محاسبه کنید:

حداقل کورس حرکتی بازوی جک به میلی متر= 50 + طول یک لنگه در به سانتی متر

جک درب پارکینگ

یک کاربرد دیگر دو شاخه هیدرولیکی که شاید به دردتان بخورد

یکی از متداول ترین کاربردهای دوشاخه هیدرولیک ، پلاگین هیدرولیک اتومبیل است. استفاده از این وسیله بسیار ساده تر از جک های پیچ دار سنتی است. هنگام استفاده از جک هیدرولیک برای تعویض لاستیک خودرو ، اطمینان حاصل کنید که ماشین پارک شده باشد.

اگر ماشین گیربکس استاندارد دارد ، مطمئن شوید که دنده اول  است. نقطه بالابری را پیدا کنید. این نقطه معمولاً در حدود یک پا در پشت یا جلوی چرخ است که می خواهید تغییر دهید. تخته سه لا را روی زمین قرار دهید تا یک سطح پایدار ایجاد شود.

جک را روی تخته سه لا قرار دهید. دقت کنید که جک را مستقیم روی آسفالت قرار ندهید در غیر این صورت در زمین فرو می رود. مکانیزم قفل کردن دسته جک را آزاد کنید. اهرم پمپ را بکشید تا دستگاه بلند شود.

به بلند کردن ادامه دهید و رانندگی کنید تا حدود دو اینچ از زمین فاصله داشته باشد. پایه را در زیر دستگاه قرار دهید. لاستیک خود را عوض کنید. پایه جک را بردارید و ماشین را با استفاده از جک هیرولیک پایین بیاورید.

انواع سیستم جک برقی

در سیستم الکترومکانیک که عموم سیستم های داخل بازار را شامل میشوند عملکرد سیستم با استفاده از چرخ دندها می باشد و قیمت مناسب ، و هزینه پایین سرویس و نگه داری از مزیت های استفاده از جک های الکترومکانیک می باشد.

سیستم هیدرولیک از فشار روغن استفاده میگردد و هیچ گونه اصطکاکی را شاهد نیستم این جک ها برای مکان هایی با تردد بالا پیشنهاد می گردد قیمت بالا و هزینه های سرویس و نگه داری نسبتا بالا از تفاوت های جک هیدرولیک با الکترومکانیک می باشد.

سوالات متداول

یکی از اصلی ترین معیارهای انتخاب جک درب پارکینگ مناسب خانه شما، وزن درب ورودی است. باید توجه شود که جک برقی به میزان وزن درب و یا بیشتر از آن قدرت داشته باشد تا هنگام کارکرد به موتور آن فشار وارد نشد. به این ترتیب قادر خواهید بود از حدکثر زمان عمر این جک پارکینگی استفاده نمایید. در بسیاری از ساختمان ها دیده شده با اینکه از درب کنترلی خوب و گرانی استفاده شده اما به دلیل عدم توازن قدرت جک و درب، سیستم خیلی زود با خرابی مواجه شده و در نهایت کار به تعویض کشیده شده است.

مقدار عرض درب بسیار مهم است هر چقدر بیشتر باشد باید جکی با شفت بزرگتر تهیه شود. یک مثال ساده می زنیم. سعی کنید یک درب دو متری را از نزدیکی لولا باز کنید. برای باز کردن درب از نزدیکی لولا نیاز به نیروی گشتاور زیادی است و هر چقدر از لولا دور شده و به سمت وسط درب با قفل نزدیک شوید برای باز کردن درب به قدرت کمتری نیاز دارید. پس هر چقدر شفت جک پارکینگی بلندتر باشد فشار روی موتور و در نهایت جک کمتر است. اندازه شفت های زیر برای درب هایی با عرض مختلف مناسب است:

  • درب هایی با طول 1.8 متر: حداقل 30 سانتیمتر شفت
  • درب هایی با عرض کمتر از 2 متر: 40 سانتیمتر شفت
  • درب هایی با عرض کمتر از 3 متر: 50 سانتیمتر شفت

تردد در طول روز یکی عوامل مهم انتخاب یک سیستم خوب جک درب پارکینگ می باشد. در انتخاب جک درب پارکینگ مناسب نیز اگر برای یک خانه ویلایی از یک سیستم ایتالیایی گرانقیمت استفاده کنید، هیچ وقت به نزدیکی توانمندی های آن نخواهید رسید. شما می توانید برای ساختمان های مختلف از جک های زیر استفاده کنید:

  • تردد کم برای خانه های مسکونی کوچک و یا ویلایی: جکهای ایرانی ارزان قیمت
  • تردد متوسط برای ساختمان هایی تا 25 واحد: مدل های ایرانی گران قیمت و میان قیمت
  • تردد بالا برای مجتمع های مسکونی: جک های ایتالیایی

سوال دارید؟ با ما تماس بگیرید:)

66010017 66023214