درب اتوماتیک سهند در

درب اتوماتیک سهند در

درب اتوماتیک یکی از نیازهای امروزی برای هر ساختمانی است برای اینکه زیباتر و لوکس تر باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا تمام جزئیات و انواع درب های اتوماتیک را به شما معرفی کنیم.  این مقاله شما را با در های برقی اجزاء در های برقی و عملکرد در های برقی و درب های اتوماتیک و اینکه در چه فضاها و ساختمان هایی قابل استفاده هستند آشنا خواهد کرد.

بررسی قیمت در های برقی و قیمت درهای اتوماتیک هم می پردازد. چرا که این سوال تمام افراد قبل از خرید در های برقی است.  ما به شما روشی برای محاسبه قیمت دربهای اتوماتیک ارائه می دهیم تا همیشه با  استفاده از این روش بتوانید قیمت مورد نظر خود و محصول مناسب با بودجه تان را پیدا کنید.

 درب اتوماتیک چیست

درب اتوماتیک در وین اصل که بدون دخالت دست و بدون هیچگونه نیروی بر آن بتواند باز و بسته شود این درها با استفاده از سیستم هوشمند خود  که به حرکت افراد حساسیت نشان می دهند می توانند  باز و بسته شوند.

این درها توسط مدار الکترونیکی و برد الکترونیکی خود می‌توانند به صورت هوشمند نسبت به عملکرد و حرکت افراد عکس‌العمل نشان دهند و باز و بسته شود.

های برقی معمولاً به صورت عمودی و افقی  باز و بسته می شود معمولاً دربهای پارکینگی و محافظتی به صورت عمودی و در هایی که از جنس شیشه هستند یا بهتر است بگوییم در های اتوماتیک شیشه ای به صورت افقی و باز و بسته می شوند.  البته این امر همیشگی نیست و ممکن است در برخی از مواقع و یا موارد خاص دربهای شیشه ای به صورت دکوراتیو عمودی باز شوند و در های پارکینگی نیز به صورت افقی جابجا شوند.

درب اتوماتیک

 انواع درهای اتوماتیک در بازار

انواع درب های اتوماتیک موجود در بازار را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

       1.درب اتوماتیک شیشه ای

درب های شیشه ای اتوماتیک معمولاً شامل یک موتور الکترونیکی می شوند که برای باز و بسته کردن لت ها استفاده می شود همچنین ممکن است دارای فریم و یا فریم لس باشند.  انواع مختلف فریم ها و تنوع آنها برای این است که شما با استفاده از این درهای برقی شیشه ای فضاهای مختلف را جدا سازی کنید. لت های درب های اتوماتیک شیشه ای از محدودیت خاصی برخوردار نیستند و می‌توانند در اندازه‌های مختلف اجرا شوند. البته باید توجه داشته باشیم که از مدل های مختلف درهای اتوماتیک می توان در فضاهای مختلف کاربردهای متفاوتی را انتظار داشت.

  1. درب اتوماتیک پارکینگی یا درب اتوماتیک حفاظتی

های برقی پارکینگی و حفاظتی برای کنترل رفت و آمد وسایل نقلیه می توان استفاده نمود همچنین از این درب ها برای کنترل تردد و حفاظت از محیط ها و فضاهای مختلف نیز می توان بهره برد. دربهای برقی پارکینگی کاملاً هوشمند هستند.

  1. کرکره برقی

 کرکره های برقی موجود در بازار همان کره هایی هستند که شما در سطح شهر می بینید و البته باید بدانید که این کرکره های اتومات از مدلها و شکلهای متفاوتی برخوردار هستند. البته اینکه ها معمولاً برای کالت حفاظتی مغازه‌ها استفاده می‌شد اما امروز به دلیل قیمت مناسب آنها برای دربهای پارکینگ نیز کاربرد بسیار دارند.  موضوع مهم در رابطه با قیمت درب اتوماتیک پارکینگی و حفاظتی این موضوع است که متریال آن‌ها بسیار متنوع است و با توجه به مواد مصرفی و جنس درب اتوماتیک پارکینگی و درب اتوماتیک حفاظتی شما باید مقادیر متفاوتی پرداخت نمایید.

در اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان

انواع در اتوماتیک شیشه ای:

 در اتوماتیک کشویی اسلایدینگ (sliding)

درب اتوماتیک کشویی برای حرکت به اطراف نیاز به ریل و یک فضای ثابت مثل دیوار دارد. این درها دارای اشکال مختلفی هستند.  هر درب های اتوماتیک کشویی باید بتوانند تا ۵۰% اندازه خود به طرفین حرکت کنند.

در اتوماتیک قوسدار

 اتوماتیک تلسکوپی (telescopic)

درهای اتوماتیک تلسکوپی هم مانند دربهای اتوماتیک کشویی عمل می کند با این تفاوت که آنها بر روی هر دو لت خود حرکت می‌کند و فضای بیشتری را در اختیار شخص برای عبور قرار میدهد.  این درب ها در هر سمت خود بر روی فضای ثابت و طرف خود جمع می شوند.

 درب اتوماتیک ریوالوینگ گردان یا چرخان (revolving)

اتوماتیک ریوال وینگ گردان یا چرخان یکی از زیباترین و لوکسترین دربهای شیشه ای اتوماتیک است که قیمت بالایی نسبت به سایر درب های شیشه ای هوشکند در جهان دارد. در مدل درب اتوماتیک و برقی شیشه ای چرخان یک عدد سیلندر در بالای این درب ها قرار گرفته که عموماً یک لوله و شفت به آن متصل شده است ممکن است که در یک درب چرخان دو، سه یا چهار قسمت جداگانه مختلف وجود داشته باشد،  که برای عبور افراد تعبیر شده است. قیمت درب برقی شیشه ای گردان معمولاً به مدل درب الکترونیکی و مواد ساده شده در آن بستگی دارد اما معمولاً از سایر جرقه های اتوماتیک شیشه ای گران قیمت تر است.

در اتوماتیک

 درب اتوماتیک نیم گرد یا درب قوسی (curve)

عملکرد درب اتوماتیک نیم گرد همانند درب های برقی کشویی هستند و تنها تفاوت آنها در مدل قوس دار و صاف آن است. البته باید توجه داشته باشیم که میزان قوس درهای اتوماتیک نیم گرد در واقع محیط بازشوی بیشتری را در اختیار فرد برای عبور و مرور قرار می دهد.

 درب اتوماتیک لولایی (swing)

های اتوماتیک لولایی از هر جنسی می تواند باشد مثلاً چوب شیشه سنگ فلز و هر ماده‌ای که شما به آن می‌توانید فکر کنید. اتوماتیک لولایی یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از تخریب و کمترین هزینه را برای شما برای داشتن امکانات برای یک درب برقی فراهم می کند. به این صورت که تنها با نصب یک اپراتور به یک درب لولایی اتوماتیک می توانید یک درب هوشمند برقی داشته باشید.

در اتوماتیک دو جداره

در اتوماتیک دو لایه

 درب اتوماتیک مثلثی یا (در با زاویه ی شکسته)

برای توصیف بهتر ضربه اتوماتیک مثلثی بهتر است یا یک درب اتوماتیک است آیدین را که کاملاً از وسط به ۹۰ درجه خم شده تصور کنید،  در این حالت است که شما یک در با زاویه ی شکسته دارید. این نوع از درب ها معمولاً برای ساختمان های مدرن و ساختمان هایی که برای ورود فضای کمتری دارند استفاده می شود.

 درب اتوماتیک تاشو یا فولدینگ یا آکاردئونی(folding)

درب اتوماتیک تاشو برای فضاهای مناسب است که عرض باز شوندگی خیلی کمی دارند. همچنین به این دربها، درب اتوماتیک اتوبوسی هم گفته میشود عملکرد ساده آنها به این صورت است که  با حرکت آکاردئونی خود به طرفین تا می‌شوند و ورودی بسیار بزرگی را در اختیار عابرین قرار میدهد.  در نهایت با استفاده از درهای آکاردئونی شما عرض ورودی کامل را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهید.

در اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی

 انواع درب اتوماتیک پارکینگی

 درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی سکشنال

درب اتوماتیک زیرسقفی یکی از انواع درب اتوماتیک پارکینگی  که به این صورت عمل می کند هنگامی که ضرب فعال می شود پنل‌ها و درب یک تکه به سمت بالا کشیده می‌شود و تمام صفحات و یا پنل به صورت یک تکه در سقف قرار می‌گیرد. و هنگامی که مجدداً می خواهید محل ورود را ببندید در پایین آمده و فضای عبور را میبندد.  این نوع از دربهای پارکینگ خودکار خیلی گران تر از درب های برقی پارکینگی دیگر هستند و صرفاً عملکرد متفاوتی نسبت به آنها ندارند ولی از لحاظ جذابیت و مدرنیته بودن برتری دارند. لازم به ذکر است که این نوع از درب پارکینگ زیر سقفی معمولاً نسبت به سایر درب های اتوماتیک پارکینگی گرانتر بوده و در فیلم ها بیشتر از این نوع استفاده می شود.

 درب اتوماتیک پارکینگ ریلی

درب های اتوماتیک پارکینگی ریلی بیشتر در اماکنی مانند کارخانجات و مراکز صنعتی و خانه های بسیار بزرگ برای گاراژها معمولا کاربرد دارد.  دربهای خودکار ریلی معمولاً دارای یک چرخ دنده بسیار قوی و قدرتمند هستند که هنگامی که شروع به کار می کنند با یک دنده شانه ای کشیده می‌شوند و از این طریق باعث می‌شوند که در باز و بسته شود و حرکت ریلی ایجاد شود.

 اتوماتیک پارکینگ بازویی

درب اتوماتیک پارکینگ بازویی یکی از پرکاربردترین درب های برقی پارکینگی است. تمامی درب هایی که برای پارکینگ ها استفاده می شوند می توانند با داشتن بازوهای اتومات و با استفاده از یک ریموت کنترل به راحتی باز و بسته شود و همانند یک درب اتوماتیک بازویی عمل کنند. باید توجه داشته باشید که این درب ها معمولاً به صورت یک لت و یا دو لت مورد استفاده قرار می گیرند که در هنگام باز شدن فضا و محوطه بسیاری را اشغال می‌کنند در نتیجه باید در مکانهایی استفاده شوند که به اندازه کافی فضا برای باز شوندگی درب اتوماتیک بازویی داشته باشند.

در اتوماتیک sliding

در اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کرکره ای رول آپ(roll up)

 کرکره برقی با تیغه آلومینیومی

این نوع از کرکره های برقی از جنس آلومینیوم هستند و این تیغه های آلومینیومی در کرکره برقی دارای اندازه های مختلفی هستند که از ۴ سانتیمتر تا ۱۲ سانتیمتر متغیر هستند پرکاربردترین رول آب ۸ سانتی متری است که در اندازه های متنوع و مختلفی قابل استفاده است. با توجه به کیفیت و جنس و وزن آلومینیوم مصرفی در کرکره های برقی معمولاً حداکثر ابعاد ۳۰ متر مربع مورد استفاده قرار می‌گیرند و بزرگتر از این ابعاد را معمولاً سایز های بزرگ تری می توان اجرا کرد.

 

 رول آپ با تیغه گالوانیزه

از انواع درب های برقی و کرکره ای درب اتوماتیک گالوانیزه است.  که معمولاً برای کنترل سر و صدا و حفظ انرژی بسیار کاربرد دارد.  نوع پلی کربنات آن نیز که بسیار شفاف همچون شیشه است که با توجه به مواد مصرفی موجود در آن از مقاومت بیشتری نسبت به درب های کرکره ای آلومینیومی در مقابل ضربه و حرارت  محبوبیت بیشتری برخوردار است. لازم به ذکر است که به خاطر داشتن این ویژگی ها این نوع از درب اتوماتیک کرکره ای گران ترین حالت roll up محسوب می شود.

 

در اتوماتیک قوس دار

 کرکره برقی رول گیتور

یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک کرکره ای یا رول آپ می توان کرکره برقی رول گیتور (roll gatore) را   برشمرد. کرکره برقی معمولاً برای پوشش و محافظت به شکل مربع و مستطیل استفاده می شود. کرکره اتوماتیک معمولاً دارای پوشش یکپارچه نیست و از ورود و خروج هوا جلوگیری نمی کند. جنس این نوع از کرکره اتوماتیک آلومینیوم یا استیل است و بسیار زیبا و گران قیمت است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *